tonery

Kvalitní a levné většinou spolu neladí. Pokud však člověk hledá, i takové produkty někdy najde. Každý jistě doma nebo ve firmě máme tiskárnu a hořekujeme nad cenou spotřebního materiálu. Často se navíc stává, že originální náplně do tiskáren ani moc dlouho nevydrží a říkáme si, zda jsme za své peníze skutečně dostali to nejlepší.

Je originální náplň nutností?

Pravdou nicméně je, že originální náplně do tiskáren jsou zárukou nejvyšší kvality. S tím mnoho nenaděláme. Pokud však chceme spolehlivé náplně do tiskáren, je to ta nejlepší cesta, kterou se vydat. Nejedná se bohužel o příliš dobrý poměr ceny a výkonu. Tento požadavek nám mohou splnit zpravidla:

  • Repasované náplně
  • Alternativní náplně

V případě repasovaných náplní se jedná o originály, které byly opětovně naplněny a mohou se znovu použít. Tento proces ovšem není oficiálně doporučován výrobcem, protože náplně jsou vyráběny jako jednorázový spotřební materiál, který se po spotřebování vymění. V praxi však takové náplně velmi dobře fungují a nejsou s nimi problémy.

Druhou možností jsou pak alternativy. Ty mohou být různých kvalit a je dobré se zaměřit na to, zda má daná náplň nějakou formu certifikace od výrobce. Ta je zpravidla zárukou vyšší kvality. Když se rozhodnete třeba koupit tonery Epson, můžete do daných tiskáren opět volit buď originály nebo alternativy. Vždy je na vás, zda upřednostníte zaručenou kvalitu nebo výrazně lepší cenu a potenciálně horší kvalitu tisku.

Co říkají zkušenosti?

Jak se říká, šedivá je teorie, zelený strom života. U alternativ opravdu záleží hlavně na tom, na jakého výrobce trefíte. Existují alternativy, které tisknou velmi dobře a podle všeho také vydrží mnohem déle než originál. Pokud navíc kupujete toner, máte jej do laserové tiskárny, na které se zpravidla tisknou spíše textové dokumenty bez vysokých nároků na kvalitu. Takže úspora na spotřebním materiálu je tady jistě na zvážení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno