televize Pětka

Celoplošná televize Pětka, která odstartovala své vysíláni 15.října 2012 vsadila hned od začátku na nevkus a zpackaný život plný pádu a návratu Ivety Bartošové. Několik dnů před samotným vysíláním mohli diváci televize vidět upoutávky na pořady, které v pravidelných intervalech rotovali na obrazovce. Bylo zřejmé, že půjde o televizi, která bude plná domácí tvorby. Pohledem na jeden vysílací den se lze probrat přes publicistické pořady, life style magazíny, talkshow, zábavu i reality show.

Bohužel pravda je tak někde docela jinde. Televize, která slibuje zábavu, razí nejen nevkus a nekvalitu moderátorů tak bohužel i programů. Ve večerních hodinách se jedná vesměs o premiéry programů, které pak celý týden jsou na obrazovce od rána do večera skoro celý týden. Takže trest za zapnutí televize Pětky je v tom, že se Vám málokdy povede zapnout ji v okamžiku, kdy tam zrovna není strašně zajekaná mučednická Iveta, nebo glosátorská show Koule.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Program Sbal si mě svou jednoduchostí vzbuzuje v lidech spíše pocit trapností a studu. Sbalit na ulici z kolemjdoucích ten svůj protějšek, je opravdu silné kafe. Šmrnc tomu rozhodně nedává ani moderátor Petr Vojnar, donedávna spolupracovník Jiřího Krampola na pořadu Nikdo není dokonalý, kterého komerční televize poroučela. Life style magazínek Sen za den (neboli senza den) , má za úkol z lidí vytvořit ještě hezčí lidi. Moc se to tomu programu nedaří i přes snahu Mahuleny Bočanové a Zuzany Strakové. Jak napovídá sám název Zážitky nabušené hodiny v salonech krásy, ulicích, barech a obchodech Prahy. Zážitkem se dá nazvat i jeden z posledních dílu této show, kde se přihlásil pán Jiří, ale výsledek v konečném důsledku nepřinesl ovoce krom nového šatu a snad dobrého jídla a masáže. Opravdu slabý odvar reality show jedné komerční televize, kde se jednalo o dokonalou proměnu od A do Zet a to bylo opravdu na co koukat. Změna evidentní na první pohled. U pořadu Sen za den bohužel nebyla patrná ani na ten pátý.

Glosátorský pořad televize Koule, je opravdu jen kopii toho co kdysi nabízela dosti úspěšná komerční televize. Pán Šmoldas se snaží „s vtipem a nadhledem“ komentovat události týdne a k tomu mu pomáhají hosté. Ano opět slabší odvar, i co se hostů týče i celkového provedení.

Pořad Sexi šance se raději vůbec nenachází v archivu televize a na jejich stránkách. Evidentně se v tomto případě jedná o podvod na lidi, který za nemalé peníze do pořadu volají na číslo začínající 900.  I přes vyjádření administrátoru facebook stránek „ pořad Sexy výhra není v produkci naší televize. Pouze poskytujeme vysílací čas“  pořád běží a ždímá z lidi peníze. Nikdo není Einstein aby pochopil co „modelka“ myslí například přesunutím dvou zápalek vytvořit nejvyšší číslo. No řekněte dali by jste tento výsledek? Opravdu pro smích jak samá televize. Kritika v tomto ohledu na jejich stránkách je dosti velká, přesto televize tento pořad vysílá a nemá v úmyslu okrádání lidi stáhnout z vysílacího času, což je přinejmenším smutné.

Komentovat další pořady snad nemá ani smysl, většinou se jedná o kopie pořadů, které se už někdy, někde vysílali, jen se změnil název. Většinou se k tomu propůjčili i původní moderátoři, které zřejmě nikde jinde nenašli uplatnění. Staré známe tváře za zenitem jako Zdeněk Izer, Petr Vondráček, Lejla Abasová, Eva Jurinová, Martin Severa, David Suchařípa, Markéte Hrubešová, Alice Bendová, Petr Skočdopole, Pavlína Wolfová jsou snad dobrou ukázkou toho co asi můžete čekat.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Třešinkou na dortu ale je evidentně reality show o vlastním životě Ivety Bartošové. Televize vsadila jednoznačně na nejvíce propranou hvězdu všech bulváru a udělala dobře. Jediný pořad, který jim evidentně zvedá sledovanost a celý národ čeká, jak dopadne koncert a velký návrat v Lucerně. Volba moderátora Jana Antonína Duchoslava v pořadu Iveta živě, který televize vysílá hned po skončení reality, už nebyla tak dobrým tahem, přesto se oba dva dokážou svým tahavým akcentem a nesmyslným ehmkaním  skvěle doplnit. Prostě dvojka jak se patří.

Nezbývá než jednoznačně napsat, že televize, ač vsadila na zábavu, opravdu pro smích je a splnila tak svůj úkol. A miliardář Měkota, možná přemýšlí jestli udělal dobře zakoupením volného kanálu a spuštěním tohoto díla .

Pro všechny soudné lidi, podívejte se na televizi a pochopíte, jestli právě Vám bude tato bezduchá zábava a bezbarvá plochost vyhovovat.

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno