veteráni v Jičíně

veteráni

 

Následující víkend 4.-6. července proběhne již tradiční setkání strojů vyrobených do roku 1918 a motocyklů s řemenovým pohonem. Setkání nese název Loukotě a řemeny v Jičíně.

Pouze v Jičíně je možné každoročně spatřit desítky strojů vyrobených před první světovou válkou – a co víc – všechny v provozu! Jedinečná akce svého druhu ve střední Evropě, kterou pořádá veterán klub Jičín, začíná v pátek 4. července ve 21:00 večerní jízdou ulicemi Jičína. Z autokempu Rumcajs se vydá kolona historických strojů lipovou alejí k Valdštejnské lodžii, kde se otočí a pojede zpět do Jičína. Cíl páteční noční vyjížďky je kolem 21:30 na Valdštejnově náměstí. Na cestu si stroje budou svítit dobovými, nejčastěji acetylenovými světlomety a petrolejkami.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

veterán JičínAtmosféru zašlých časů dokreslí posádky v dobových kostýmech.

V sobotu v 9:30 setkání pokračuje výstavou strojů opět na Valdštejnově náměstí. V 10:30 odstartuje první posádka na trasu, která vede malebnými zákoutími Českého ráje do Turnova. Nedělní jízda pak vede do Lázní Bělohrad, kde budou stroje kolem poledne vystaveny před hotelem Strom života.

Co vlastně bude k vidění? Několik desítek strojů, jejichž život se začal psát na začátku minulého století. Bude možnost zhlédnout jak stroje v naprosto původním, originálním stavu tak, jak se do dnešních dnů dochovaly, tak vozidla špičkově zrenovovaná a nablýskaná. Nejstarším strojem bude motocykl Laurin Klement typ Hewetson B z roku 1901 (!), francouzský Renault NC z roku 1903, dále pak impozantní francouzský Lorraine-Dietrich z roku 1907 – letos s letní verzí výměnné karoserie zavěšené na řemenech. Za motocykly dále jmenujme např. anglický Bradbury z roku 1913, nebo Sunbeam z roku 1916. Sté narozeniny oslaví tři automobily – dva vozy Ford T a Belsize.

Bližší informace o programu a trasách jsou k dispozici na klubovém webuwww.veteran-run.com.

Videosestřih z minulých akcí

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: TS CTK


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno