víno

Cestovní ruch se pomalu vrací do normálu, ti, kteří loni odjezd k moři raději odložili, si letos už příležitost utéct nenechají. Stále zůstávají nejoblíbenější tradiční destinace, jako Chorvatsko, Itálie, Řecko nebo Španělsko. Právě Španělsko patří k zemím, které má turistům co nabídnout nejen z hlediska kulturního dědictví, ale za pozornost si zaslouží také místní gastronomie.

Objevte taje španělské gastronomie

Zatímco u nás nemá stravování mnohdy žádný řád a jíme často za pochodu, ve Španělsku s tímto stylem neuspějete. Španělé mají přesně dané časy během dne, kdy si dopřávají určité chody a tomu je podřízen i další život. Pokud jste jako turista ve Španělsku poprvé, pak si předem zjistěte, jak to ve Španělsku chodí, abyste nebyli nemile překvapeni třeba během odpoledne, kdy si Španělé dopřávají poobědovou siestu a vy si zde v tuto dobu prakticky nic nepořídíte.
Své místo má ve španělské gastronomii také vinařství. Španělsko se může chlubit obrovskou plochou vinic. Zdejší vinařství má mnohasetletou tradici, ovšem svého věhlasu dosahuje zejména až v moderní době. Vedle tradičních vinařských velmocí, si španělské víno muselo cestu k zákazníkům najít.

Španělská vína na vzestupu

Při návštěvě Španělska byste určitě neměli zapomenout ochutnat místní víno. Španělská vína jsou dnes rovnocenným soupeřem vínům italským či francouzským. Stále platí, že typické je červené víno, které má tmavou, až rubínově červenou barvu a plnou chuť. Španělská vína jsou spíše těžší, ale přesto jsou velmi lahodná. Jestliže si budete chtít dopřát španělské víno v pohodlí domova, pak si dejte pozor při výběru a důkladně zkoumejte etikety. To, co se na první pohled může jevit, jako španělské víno nemusí ve skutečnosti mít se Španělskem ani vzdáleně nic společného. Jestliže chcete vsadit na jistotu, pak si vybírejte od dodavatelů, kteří dováží zboží přímo ze země jeho původu. Takovým příkladem je firma BMC Brno, která se mimo jiné zaměřuje i na dovoz vín ze Španělska. Kompletní nabídku najdete na jejich stránkách www.bmcbrno.cz/spanelska-vina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno