krása a zdravé hubnutí

hubnutí a dietaJezte potraviny, s nimiž se hubne samo!

Většina z nás dobře ví, co to stojí zhubnout o pár velikostí a zlepšit si postavu i sebevědomí. Jenže věděli jste, že existují potraviny, které se dají lehce zakomponovat do každodenního jídelníčku a přitom nám s odbouráváním faldíků pomohou?

Ananas – obsahuje enzym bromelain, který výrazně urychluje spalování tuků a díky obsahu vlákniny má příznivý vliv na trávicí ústrojí.

Papája – obsahuje enzym papin, který podporuje látkovou výměnu a pomáhá štěpit bílkoviny a tuky. Musí se ale konzumovat čerstvá!

Jahody – kromě toho, že dokáží na delší dobu zasytit, jsou i výborným spalovačem tuků. Obsahují velké množství vitamínu C a hlavně enzym pektin.

Jablka – obsahují pektin a vysoký podíl vlákniny. Jablečný ocet podporuje spalování tuků, posiluje imunitní systém, snižuje chuť na sladké i slané.

Chřest – díky vysokému podílu draslíku odstraňuje z těla zadržovanou vodu, pročišťuje, vyplavuje z těla i toxické látky.

Česnek – obsahuje allicin, jenž má antibakteriální účinky. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čímž se podílí na rychlejším spalování tuků.

Zelený čaj – zrychluje metabolismus, čímž napomáhá k odbourávání tuků a má i antioxidační účinky. Obsahuje draslík a zinek.

Káva – je to právě kofein, který dělá z kávy spalovač tuku. Ale zapomeňte na mléko, smetanu a cukr! Jedině čistá černá káva prospěje.

Sója – obsahuje lecitin, který pomáhá odbourávat cholesterol. Omezuje ukládání tuků v podkoží i vnitřních orgánech.

Brokolice – jako jedna z mála potravin obsahuje chrom, který reguluje hladinu cukru v krvi a snižuje cholesterol. Pomáhá tak zahnat chuť na sladké a odbourávat tukovou tkáň.

Fazole – jsou významným zdrojem vlákniny, takže zabraňují přejídání a hladu. Přitom posilňují činnost kardiovaskulárního oběhu a usnadňují odvodnění organismu.

Losos – je bohatý na jód, který stimuluje tvorbu hormonů štítné žlázy, které se podílejí na regulaci látkové výměny. Polynenasycené kyseliny snižují hladinu cholesterolu.

Křen – je močopudný, čímž velmi dobře přispívá k pročištění organismu, ulehčuje trávení a má tak detoxikační účinky.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Nestíháte posilovat? Látky, které pracují za vás

Spalují tuky, ale zároveň dokáží, aby spolu s kaloriemi nemizela před očima i naše svalová hmota. Nestíháte pravidelně cvičit a posilovat? Pak hledejte ve složení výrobků tyto látky.

Kyselina linolová (CLA)

Najdeme ji např. v hovězím mase nebo tučných mléčných výrobcích. Zajímavé je, že nejvíc jí najdeme v kravském mléce a to v době, kdy se krávy v létě volně pasou. Tlumí potřebu přijímat větší množství energie a zpomaluje růst tukové tkáně. Zvyšuje rychlost metabolismu a zvyšuje energetický výdej tím, že podporuje růst svalů.

Kyselina hydroxycitrónová (HCA)

Jde o výtažek z jihoasijské rostliny Garcinia cambogia. Pomáhá výrazně snižovat chuť k jídlu a zároveň dokáže bránit přeměně cukrů na tuky. Na rozdíl od ostatních látek, snižujících chuť k jídlu nepůsobí na centrální nervový systém a tím vás nevystavuje stresu, ani nenutí tělo k odbourávání svalové hmoty.

L-karnitin

Představuje důležitý faktor při metabolismu energie v buňkách těla. Zintenzivňuje přeměnu tuků v energii a napomáhá, aby se svalová hmota neztrácela. Kromě toho má i detoxikační účinky a zlepšuje metabolismus mastných kyselin.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno