pojištění na cesty

 

Některá místa sice nepatří na seznam nejnavštěvovanějších destinací, ale přesto jsou notoricky známá. Třeba takový Zanzibar – název, který sám o sobě působí exoticky. Autonomní ostrov patřící Tanzánii se nachází, co by kamenem dohodil od afrického pobřeží (cca 35 km) a nabízí především hřejivé rovníkové slunce, oslnivé bělostné pláže a průzračnou vodu Indického oceánu. Jednoznačně jde o místo zaslíbené všem vyznavačům opalování, koupání, šnorchlování a potápění. Co byste však měli vědět před tím, než cestovce zaplatíte zálohu?

Cestovní pojištění je samozřejmost

Rozhodně si sjednejte kvalitní cestovní pojištění do zahraničí online – Česká republika nemá se Zenzibarem dohodu o bezplatné zdravotní péči.

Státní zdravotnická zařízení bohužel nejsou na příliš vysoké úrovni, a proto je v případě větších úrazů a závažných akutní onemocnění vhodné navštívit soukromou nemocnici Aga Khan v Dar Es Salaamu (nachází se na pobřeží Tanzanie), která odpovídá evropskému standardu.

Dobrou volbou je kvalitní cestovní pojištění od ERGO pojišťovny, které si lze sjednat i během víkendu s platností od následujícího dne. Důkladně si prohlédněte tarify pro pojištění na cesty a vyberte si ten správný.

Jaká jsou největší zdravotní rizika?

Zanzibar se v tomto směru příliš neliší od zbytku Afriky. Přestože povinná očkování nejsou vyžadována, není od věci se nechat očkovat proti žluté zimnici, tetanu, břišnímu tyfu, choleře a žloutence typu A a B.

Účinnou ochranou před moskyty jsou prověřené repelenty (seženete na místě) a ve večerních hodinách kalhoty a košile s dlouhým rukávem. Během spánku se nezapomeňte chránit moskytiérou.

Z důvodu výskytu vztekliny není doporučeno hladit potulná zvířata.

Další riziko představuje voda z vodovodu, která není pitná. Chcete-li se vyhnout nepříjemnému cestovnímu průjmu, kupujte si pouze balené nápoje, vyhýbejte se zmrzlině a v restauraci odmítněte led.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno