jímka
Zdroj: KaliAntye / Shutterstock.com

Uvažovali jste už někdy o pořízení jímky? V tomto článku vám představíme výhody, které pořízení takové jímky představuje. Její využití totiž není pouze pro odpadní vody. Taková kvalitní betonová jímka toho je schopna zvládnout mnohem více.

Betonová jímka je lepší než plastová

Většina řešení, které jsou nabízeny na trhu, počítají s plastovými jímkami. Tyto jímky však nejsou úplně ideální z hlediska provozu ani usazení a životnosti. Plastovou jímku je totiž v drtivé většině případů potřeba obetonovat, aby se nezhroutila. Potom se nabízí otázka, proč nepořídit hermetické septiky, které jsou rovnou betonové. Taková betonová jímka má velmi dlouhou životnost a bytelnou konstrukci. Nabízejí se v různých velikostech od 4 do 12 m³, v závislosti na účelu použití. Nejčastějším použitím betonové jímky je:

  • Zachytávání odpadních vod
  • Nádrž na dešťovou vodu

Tím nejobvyklejším použitím je pochopitelně varianta klasického septiku. Řešíme takto odpadní vody všude tam, kde není dostupná kanalizace a zároveň nechceme pořizovat nákladnou čističku odpadních vod. V případě využití jako septik je velmi vhodné, abyste zvolili spíše větší nádobu. Nebudete tak muset jímku příliš často vyvážet, což je jediná údržba, která je u septiku nutná.

Mnoho lidí ale zvažuje v dnešní době také použití betonové jímky jako nádrže na dešťovou vodu. Dešťovku potom používají jako užitkovou vodu třeba k zalévání zahrádky. V době, kdy jsou častá sucha a čerpání pitné vody z obecního vodovodu je stále častěji omezováno, se něco takového rozhodně u domku hodí. Na dešťovku vám stačí i menší nádoba.

Doprava i usazení profesionály

Betonovou jímku si samozřejmě nemusíte zajišťovat sami. Vše vám dokáže zařídit realizační firma. Jak to vypadá, to vám může ukázat třeba montáž betonové jímky Olomouc, kdy vše od dopravy až po usazení a terénní úpravy zajistí specializovaná firma. Doprava je po celé ČR za velmi rozumné ceny a samotnou instalaci máte u dobrých firem zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno