sedačka

Sedačka je obvykle dominantním prvkem celého interiéru. Proto je klíčové se nad jejím výběrem dostatečně zamyslet a nevolit unáhleně. Měla by splňovat svůj účel, ale stejně tak by měla ladit k nábytku a nepopiratelně nás bude zajímat i její cena. Je také vhodné zvážit, zda pro vaše potřeby nebudou třeba lepším řešením sedací soupravy na míru Praha.

K čemu ji potřebujete?

Dobře si promyslete, jestli bude součástí kanceláře nebo obývacího pokoje, zda bude sloužit k pracovnímu jednání, nebo má jen zajistit domácí pohodlí a relax. Je-li účelem vaší sedačky, aby se na ní dalo hlavně pohodlně rozvalit, pak volte spíše nižší a měkčí sedačky, ale pokud na ní chcete třeba i pracovat, bude naopak lepší tvrdší a vyšší sedačka, ze které se snadněji vstává.

Nepodceňte rozměry

Zvažte prostorové možnosti, abyste si byli skutečně jisti, že se do místnosti sedačka pohodlně vejde. Kolem sedačky by samozřejmě měl být dostatečný prostor pro průchod. Držte se pravidla, že sedačka by nikdy neměla být umístěna zády ke dveřím.

Na materiálu záleží

Dalším faktorem, který je zásadní pro celkový dojem a pohodlí, je potah. Nejvíce v kurzu jsou jednobarevné teplé barvy, například odstíny šedé, hnědé, béžové, méně časté jsou pak červené, oranžové či modré sedačky. Pokud jste originální a chcete květinové či geometrické tvary, je nutné zbytek interiéru ladit hodně střídmě. Neseženete-li přesně to, co odpovídá vašim představám, mohou být řešením sedačky na míru Praha. V takovém případě si můžete skutečně snadno zvolit přesně takový potah, který se vám líbí.

Pevná a odolná konstrukce

Konstrukce sedací soupravy je zásadní a znamená dlouhou životnost nábytku. Obvykle se používá dřevo nebo dřevotříska ve spojení s tvrdým masivem a kovem. Plastové kostry jsou sice lehčí, ale také křehčí, a může se stát, že se po čase prohnou nebo dokonce zlomí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno