revoluční reklama podvod

Revoluční reklama, jako další lákadlo ze stovek podobných je na světě. Tradiční databáze emailových adres uzřela světlo světa. Za podvod to označují desítky lidí, kteří se nám snažili zaslat upozornění na podobné praktiky. Proto jsme se tomuto projektu snažili podívat na zoubek.

Už samotné www stránky revoluční reklama, jsou dosti jednoduché. Jejich účelem je nabízet Vám reklamy v surfovacím okně a za tyto pak platit peníze. Podíváme- li se do historie těchto stránek zjistíme, že je udělala jedna a ta sama společnost, která stránky dělala i pro podobné lákadla jakými jsou například Goldenbiz.cz nebo Ecash.cz. Společnost z Milevska se chlubí referencemi asi 6-ti stránek, větší polovinu z toho tvoří propletenec lidí z Ústí nad Labem. Stránky revolucnireklama.cz,  jsou navíc v různých prohlížečích rozházené a nedrží svůj tvar jak by se očekávalo. Hodnotit jejich kvalitu nebudeme, jde tady o hodnocení nabízené služby právě na těchto stránkách.

Už první pohled na stránky dává tušit, že se může jednat o další databázi emailů. To znamená, že souhlasem se smluvními podmínkami se vlastně upíšete ďáblu a spamu ze svých emailových schránek se nezbavíte. Podobná databáze do 10 tisíc emailů se v tom nejlevnějším případě, dá prodat různým firmám od 5000,-  a výše. Samozřejmě čím kvalitněji vypracovaná, zaměřená na lokalitu, věk a další údaje jako je tomu v tomto případě, tím je dražší. Držitelem domény revolucnireklama.cz je podle nic.cz Jakub Staněk s adresou v Ústí nad Labem, klasický panelák, jde tedy evidentně o živnostníka. Jenže ejha….problém. Žádný Jakub Staněk, natož v Ústí nad Labem nefiguruje v živnostenském rejstříku. Podobné stránky, podobného principu Ecash.cz vlastní podle nic.cz Jiří Šulc, v tomto případě taky obývající tu samou adresu jako výše zmíněný Jakub Staněk. Jenže s uvedenou adresou se v živnostenském rejstříku nepochodíte a žádný Jiří Šulc se zde nenachází. Ústeckou adresu má pouze jeden Jiří Šulc, ten ovšem ve svém listě má pouze Povrchové úpravy a svařování kovů a dalších materiálů, Poskytování technických služeb. Stránky Ecash.cz a revolucnireklama.cz prošli fúzí a spojili si, jaká to náhoda 🙂

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, dalo by se říct. Společně v tomto duchu jsou i podobné stránky goldenbiz.eu, které nabízejí tak trochu formou pyramidové hry nákup produktů. I když se stačí pouze podívat na stránky a je jasné, že produkty jsou v jednotlivých kategoriích předražené a levněji je nakoupíte v kterémkoliv obchodním řetězci. Není tajemstvím, že majitelem stránek je v tomto případě Jiří Staněk, jestli se jedná o rodinu, nebo jen shodu jmen, je těžké posoudit. V každém případě, hodně Staňků na jedno Ústí a na podobné praktiky. V tomto případě ovšem nutno dodat, že Jiří Staněk má společnost, IČ a vše je jak vyžadují zákony ČR, alespoň co se informací týče.

Takže co dodat. Zkušebně jsme se zaregistrovali do uvedeného programu, nainstalovali jejich software na počítač a čekali…Omluva v podání sháníme klienty na reklamu, zatím není co ukazovat je jasná.

Obchodní podmínky uvedené společnosti jsou doslova a do písmene okopírované z jiných podobných stránek, ale ty původní navíc uvádějí i kontaktní osobu spolu se živnostenským ověřením a dalšími informacemi. Jednoznačně jsou podmínky účelově vytvořené přímo pro podobné stránky, nakolik mají možnost kdykoliv změnit podmínky bez jakéhokoliv upozornění, jsou vytvořeném nikoliv pro klienta který shlédl reklamu. Nikde se neuvádí podmínky jak si sumu může vybrat, jaká je platební podmínka, jak převést peníze. Prostě v celém tom systému nemáte jedinou kolonku kde můžete požádat o výplatu, nebo zadat platební údaje a podobně. Navíc Obchodní podmínky neobsahují provozovatele, jeho jméno IČ ani žádné další údaje.

Proto jsme se snažili přímo kontaktovat majitele, resp. team stránek. Co se nám dostalo za odpověď na naše dotazy si můžete prohlédnout.

Naše zásadní dotazy byli jednoznačné a přímé a odeslané 26.2.2013. Jednalo se hlavně o dotazy na provozovatele, obchodní a reklamační podmínky a další menší nesrovnalosti, které nás zajímali.

Jejich odpověď byla stručná a jasná:

Dobrý den,
ke všem dotazům můžeme říct jediné a to, že již máme plně funkční
program který zveřejníme ke stažení 1.3. a s tím i spojené ostatní
náležitosti a info na webu. Dosud byl web pouze informační a nic jsme
neprovozovali. Počkejte si s článkem 3 dny a budete ho moci zveřejnit.

S pozdravem tým revolučníreklama

Počkali, jsme tedy celkem 5 dnů a stále web v původním balení. Bohužel podobné praktiky jsou na internetu, jako zajímavý výdělek pro provozovatele, nikoliv pro osobu, která se zaregistruje. Podobně se chová i zumail.cz ermail.cz a další společnosti. U ermail.cz jsme dokonce udělali, menší návnadu v podobě pěti!!! nově registrovaných emailových adres. Jednalo se o emaily na gmail.com, yahoo.com, hotmail, seznam a centrum. Emailové adresy, které nikdy nikde nebyli zveřejněné, nové, ještě horké přímo z klávesnice. Všechny adresy jsme zaregistrovali do programu a čekali na výdělek, o který v tomto případě vůbec nešlo. Jaké bylo naše překvapení, když po cca měsíci nám na emailové adresy začali chodit nabídky různých firem a společností (samozřejmě mimo „placené“ emaily od provozovatele). Firem, které ve svém foteru emailu uváděli souhlas se zasíláním nabídek u jednoho z obchodních partnerů. Nikde tyto emaily uvedené nebyli, pouze prošli registrací u ermail.cz.

Jak je vidět vydělávat se dá různým způsobem. Třeba i takto. A myslím si, že společnost revolucnireklama.cz bude jednou z nich.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

7 KOMENTÁŘE

  1. Nevím co a jak, měl jsem to asi tak 2-3 měsíce a nyní jak jsem zapnul, tak mi to píše, že se nepodařilo připojit k hlavnímu serveru … Asi to zabalili a odešli.
    Goldenbiz jak se koukám, taky zkrachoval. Osobně si myslím, že je položila akce nakup nad 1000kč a vrátíme Vám 100%. No než skončila tato akce, tak mi zrušili účet a nic mi tím pádem vracez nemuseli 🙁 Předpokládám, že jsem nebyl jediný.
    Namastili si kapsy a když už lidé se odkláněli, tak zrušili vše.

  2. Nie je to to samé ako výdeleknainternetu.cz? Podľa grafiky súdim, že áno. To bude rovnaké. Tam reklamy tiež nie sú. Takže im ide hlavne o emailové adresy.

  3. Jsem tam taky přihlášená a jestli to půjde tak rychle jako doteď, nikdy nedosáhnu ani minima. Jsem tam už 7 dnů a mám 0,15 Kč. Ostuda celého systému. Ve chvíli kdy se zobrazují reklamy na klikačky (pravděpodobně od někoho z týmu) nikdy neobdrží relevantní reklamu od nějaké firmy. Nikdo nebude inzerovat tam kde jsou dětské klikačky a podobně. Tohle mohlo napadnout jenom blbce. S dovolením ruším účet.

  4. Pomlouvat dokáže koukám každý:) Do programu revolučníreklama jsem zapojen a program tam od 1.3. mají tak proč v článku lžete? To mi vysvětlete:)

    • Vážený pane, přejeme Vám hodně štěstí. Nezapomeňte na ermail, zumail…taky jednoduché 😀 😀 Máme veškeré screen náhledy projektu s datem 2 a 3.3.2013, kdy měl být projekt funkční. Nic v článku není lež, vše můžeme doložit, že v době napsání článku nic nefungovalo a nebylo tak jak je tomu teď. Včera dokonce proběhla aktualizace onoho programu, kdy byli doplněné všechny náležitosti, ale až po napsání článku. Doufám, že Vám to stačí. A když nestačí, zajděte si třeba na nějaké vystoupení a místo čekání na něco v nedohlednu si najděte normální práci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno