půjčky

 

Kdo se někdy zajímal o to, jaké jsou zásady finanční gramotnosti, tak se už jistě setkal s pojmem finanční rezerva. Tento výraz označuje něco jako fond, do kterého každý měsíc odkládáte peníze, abyste byli připraveni na jakékoliv nečekané výdaje, které by vás v budoucnu mohly potkat. Někteří však tuto cestu nevolí a raději k řešení takových situací využijí úvěr. Co tím mohou ztratit nebo naopak získat?

Velký výběr, ale vysoké úroky

Když budeme na půjčky pohlížet jako na vhodnou alternativu ke klasické finanční rezervě, tak rozhodně nemůžeme zapřít, že je skutečně z čeho vybírat. Dnes už skoro každá bankovní či nebankovní společnost nabízí služby, jako je půjčka do výplaty, které jsou přímo dělané pro lidi, kteří si finanční rezervu tvořit nechtějí nebo mají tak malý rozdíl mezi příjmy a výdaji, že to jednoduše nezvládají.

Existují však také kreditní karty nebo kontokorenty, které spadají do specifické kategorie úvěrových produktů, kde máte určitou předschválenou sumu kdykoliv k dispozici. Proto jsou s nimi bohužel spojeny i horší podmínky, než je tomu v případě klasických, spotřebitelských úvěrů. Obvykle sice máte možnost využít určité lhůty, během které neplatíte žádný či minimální úrok, pokud ji ale prošvihnete, procentní úroková sazba může být i dvojciferná.

Čerpáte kdykoliv potřebujete, ale nevyhnete se splátkám ani poplatkům

Oproti klasickým spotřebitelským úvěrům mají předschválené úvěrové produkty výhodu v tom, že je čerpáte pouze tehdy a v takové výši, jak to vyhovuje vašim potřebám. Nemusíte čekat, až si poskytovatel ověří vaši bonitu a úvěr vám schválí. Prostě jen otevřete internetové bankovnictví nebo vytasíte kartu a zaplatíte všechny účty, které potřebujete. Společnosti zpravidla schvalují docela vysoké částky, takže vás nebude omezovat opravdu nic.

Utrácení cizích peněz ale rozhodně není zadarmo. Kromě úrokové sazby je s ním pevně spojena i řada poplatků jako například za schválení a přistavení peněz, za vedení účtu či karty nebo jen běžný obnovovací roční poplatek. Banka si totiž musí pojistit, že na vás něco vydělá i v případě, že danou službu zrovna využívat nebudete. Na druhou stranu vám ale někteří poskytovatelé mohou nabídnout slevy u různých partnerů a další zajímavé bonusy.

Ať už ve finanční krizi využijete kreditku, kontokorent nebo rychlou půjčku ihned, nevyhnete se tomu, že je budete muset splatit. V tomto ohledu má klasická finanční rezerva obrovskou výhodu – nestane se, že by vám rozpočet jakkoliv rozhodila. Peníze z ní prostě vezmete a poté je tam budete každý měsíc vkládat tak, jako jste doposud byli zvyklí – bez úroků, smlouvy či splátkového kalendáře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno