Equa bank nespolehlivost

Equa bank nespolehlivost

Equa bank jako jeden z poskytovatelů hypotečních úvěrů zřejmě o klienta příliš nestojí.

Alespoň nás o tom přesvědčila nekonečná síť stížnosti jak hypotečních makléřů tak klientů uvedené banky. I když přímo u nabídky jejich úvěrových produktů naleznete krásně okázalou větu z titulku tohoto článku, není opravdu všechno zlato co se třpytí.

U článku budu vycházet hlavně ze zkušeností klientů Equa banky při předkládání žádosti o úvěr, ale taky přidám zajímavé postřehy či případy hypotečních makléřů, které nemluví ve prospěch banky a často jsou až úsměvné. Zároveň jsem kontaktoval přímo Equa bank se žádosti o odpověď na některé dotazy a sdělení kontaktní osoby případně Tiskové mluvčí.

 

Ozvala se Markéta Dvořáčková, která ve své emailové komunikaci hrdě uvádí funkci Head of PR & Internal Communication  tedy Vedoucí PR a interní komunikace. Emaily uvedené paní / slečny komentovat nebudeme obecné odpovědi typu nelze není možné nejde přehlédnout, nicméně chápeme bankovní tajemství.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Equa bank je rychlá když jde o její dobré jméno.

Co asi nejvíce v celé záležitosti zaráží, byl výslední efekt honu na čarodějnice (v tomto případě na hypotečního makléře a klienta) v podaní Equa bank. Markétě Dvořáčkové jsem totiž v emailu zmínil ve spojitosti s konkrétním dotazem jméno osoby jednoho klienta. Klient prošel registrem, zástava o 135% vyšší hodnota nemovitosti.  Tomuto klientovi byla hypotéka neoficiálně odmítnutá z důvodu příchozí cizí platby na účet u České spořitelny. Tato platba pak byla následně použita k uhrazení 35% z celkové částky rezervační zálohy. Neoficiální vyjádření onoho odborníka znělo „žádost nesplňovala vnitřní kritéria Equa bank“ 🙂 Vcelku úsměvné ukončení celého procesu vyřizování hypotečního úvěru po několika týdnech když pomineme fakt, že právě tento klient během necelých 40 dnů celkem vyplatil v hotovosti nebo převodem přes 70 tisíc a nikdo nezjišťoval další finanční obnosy v hotovosti. Vrchnost zamítla úvěr jen podle výpisu z banky aniž by zjišťovala další skutečnosti a jak sama uvádí, našla pro tuto situaci řešení.

Equa bank během 30 minut stihla to co hypoteční makléři považují za nemožné. Komunikovala.

Zhruba 30 minut po odeslaní dotazů přímo Markétě Dvořáčkové se strhla telefonická přestřelka. V soukolí  bohužel nechtěně a hlavně bez jakéhokoliv vědomí skončil i uvedený klient banky. Paní/slečna Dvořáčková totiž okamžitě musela informovat někoho z banky a ten vyhledal potřebné data podle jména. Makléř banky v tu samou chvíli telefonicky kontaktoval hypotečního makléře, který uvedený úvěr vyřizoval a jak to nakonec dopadlo? Vše se sesypalo od hypotečního makléře přímo na klienta, který o tom neměl ani tušení. Bohužel hypoteční makléř a taky klient v této souvislosti měli zůstat bez  negativního dopadu. Je to pouze a jen interní věc banky a jak je vidět připravovaným článkem se probudila k životu. V této chvíli  nezbývá než se omluvit za nepříjemnosti jmenované osobě – která úvěr požadovala (věříme, že to slovo klient Equa bank je minulostí) tak hypotečnímu makléři.

equa bank špatné hypotéky

 

Od čeho jsem upustil z důvodu neúměrné reakce Equa bank.

Článek měl být objektivním pohledem hypotečních makléřů a klientů na jednání banky s uvedením všech jmen (jména máme v redakci). Bohužel i z emailové komunikace, kdy Markéta Dvořáčková k jakémukoliv vyjádření vyžadovala jména a konkrétní údaje osob, jsme se  po výše uvedené nepříjemné zkušenosti rozhodli zatajit všechny bližší informace a změnit jak konkrétní údaje tak poupravit některé sumy případně změnit průběh celé akce. Příběhy tak dostanou nádech humorní povídačky, ale bohužel reality v bance. Uvedený klient totiž nebyl jediným klientem se stejným osudem, na finančních fórech je celá řada nespokojených makléřů žádajících nápravu v Equa bank s odůvodněním, že spolupráce ztrácí smysl a tuto banku nebudou dále doporučovat.

Několik případu z Equa bank.

Jste mladí, neměli jste nikdy žádný úvěr? Věřte tomu že u Equa bank to může být zásadní problém. Čekáte od banky úvěr na koupi nemovitosti kde jeho výše  představuje 75% z hodnoty? Potřebujete za dvoumilionovou nemovitost pouze 1.500.000,- s tím, že nemáte žádnou půjčku, scoring vám projde na nejlepší možnou známku a nemovitost je čistá? U Equa bank to smetou ze stolu jedna báseň. Neoficiální stanovisko? Žádná úvěrová historie klienta (tedy není podle čeho posoudit jestli platí nebo ne) ve 24 letech spíše k jeho dobru. Další stanovisko – nevhodná nemovitost k zástavě.

Hledáte rychle řešení bez průtahů? v Equa bank to nečekejte, protože můžete přijít o to co chcete úvěrem zainvestovat. Zástava v hodnotě převyšující více jak 6x hodnotu úvěru! Pozor to není sranda to je fakt. Opravdu více jak 6x!!! Z Equa banky nekonečné průtahy až se povedlo za měsíc a půl!!! hypotéku schválit. Bohužel klient ji samozřejmě musel odmítnout nakolik po tak dlouhé době padl obchodní případ, který hypotékou chtěl vyřešit. A to se jednalo pouze o několik sto tisíc korun.

Jak napsal jeden makléř a obecně s ním souhlasilo několik dalších „S EQUA jsem taktéž .. dokud nám tam nevymění kontaktní osobu, skončil“

Kontaktní osoba asi bude největší problém pro vyřešení hypotéky v bance pro oblast Prahy. Největším ternem je asi fakt, že hypotéka neprošla v Equa bank, ale s lehkostí prošla v Komerční bance která je známá svou přísností a jako nejvíce složitá banka. Vlnu nevole klientů banky je možné vidět i na jejich facebookovém profilu, kde 90% příspěvku je negativních a nespokojenost s bankou  je zde zřejmá. Amatérismus v přístupu ke klientovi je evidentně jediné co za bezplatné služby u této banky obdržíte.

Naše rada na závěr k Equa bank?

Pokud nechcete zbytečně přijít o investice v řádech tisíců za odhady a další náklady, pokud nechcete čekat co za tajemství ukryté v láhví vám sdělí ona osoba v Equa bank rozhodující o vašem úvěru, pokud nechcete přijít o nemovitost neúměrným zdržováním ze strany banky tak rozhodně EQUA BANK nevolte. jednoduše  se Vám totiž může stát, že se na několik měsíců ocitnete na černé listině všech registrů a hypotéku budete moci řešit až po výmazu z registru.

A jestli chcete najít řešení  právě na tu vaši situaci, kontaktujte nás. Máme dalších minimálně deset řešení jak to jde i bez Equa banky. Rychle, jednoduše, bez překvapení a s kvalitní podporou.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Foto: shotterstock Autor: Roman Sentej portal-bydleni.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

5 KOMENTÁŘE

 1. Bohužel s článkem musím jenom souhlasit….
  U Equa bank mám již delší dobu běžný účet. Před nedávnem jmse se rozhodli s manželkou koupit pozemek pro stavbu rodinného domu. Pozemek je v podstatě připraven ke stavbě (stačí vybudovat přípojku kanalizace/voda – zbytek tam je – které jsou prakticky na hranici pozemku. Cena pozemku 1 900 000, výše úvěru 90 % z ceny nemovitosti.
  Na pobočce v Praze nás při zjišťování reálnosti získání hypotéky u Equa banky ujišťovali, že to nebude problém, že je to „jistota na výjimku“. Tak jsme si plácli. Když pominu fakt, že vždycky ještě vzpomněli na něco, co by rádi chtěli doložit, tak z nich po měsíci vypadlo, že budou ještě chtít územní rozhodnutí, že to jediné chybí ke schválení… a probém byl na světě….
  Územní rozhodnutí se vydává jenom v několika taxativně vymezených případech (například umístění stavby na pozemek, změna využití pozemku, určení ochranného pásma, atp.), což v tuhle chvíli nelze doložit, neboť kupujeme zatím pouze pozemek (územním plánem určen k bydlení a potvrzeno územně plánovací informací příslušným stavebním úřademn) a stavbu ještě neprovádíme (projekt chceme dělat až na ten konkrétní pozemek, který bude v našem vlastnictví, jinak to snad ani rozumně nejde). Ani po jasném vyjádření příslušného stavebního úřadu, který řekl že územní rozhodnutí je v tomhle případě naprostý nesmysl a že se s tím ještě nesetkali, když se kupuje pozemek, ale zatím se nestaví, to se schvalovatelem banky ani nehnulo (a to mu úředník ze stavebního úřadu přímo volal že to co chce je prostě blbost a elementární neznalost stavebního zákona).
  Rozhodli jsme se tedy přejít ke Komerční bance a jsme zvědaví, jak to dopadne. (tam je to prý bez problémů – na základě referencí od známého, který má s KB bohaté zkušenosti).

 2. => Podmínky (re)půjčky od Equabanky jsou skutečně výborné, co se týká úroku, rpsn a pružnosti.
  – De facto si takto každý může naplánovat a realizovat konsolidaci svých úvěrů sám
  a zpravidla dosáhne při stejné době nižších splátek.
  – Navíc i absolutní výše celkových nákladů bude nižší.
  – Reálně není problém při 100000 Kč půjčce využít 8,9% při 9,28 %RPSN.
  – To reálně nemá vážnou konkurenci.
  – Navíc po dobu splácení je považován běžný účet za aktivní a tedy zdarma.

  *** Tolik jedna strana mince. ***

  => Toto je na druhé straně vyváženo při jakémkoliv opoždění jediné splátky:
  – sankcí cca 500,- Kč,
  – okamžitým zesplatněním dluhu, tedy nutností okamžitě splatit třeba oněch 100000,-
  – pod reálnou hrozbou okamžité exekuce
  – povinností zaplatit (až?) 30000,- Kč.
  – Podle smlouvy tedy v okamžiku opoždění jediné splátky (nedostatek připravených peněz na účtu)
  se tato nejvýhodnější půjčka na trhu stává nejméně výhodnou půjčkou – doslova smrtící oprátkou.

  To je patrně je hlavní zdroj zisku a budoucího rozvoje této banky.
  Druhým zdrojem zisku a budoucího rozvoje Equabanky jsou skryté poplatky, které nejsou zohledněny v RPSN.
  – Jeden příklad za mnohé: Při repůjčce 100000,- Kč jsou peníze záhy na Equabankovém běžném účtu
  – ALE tam jsou blokovány údajně 5 pracovních (tj. 7 úročených dní – přesněji rok/360 x 7) dní.
  – Pri mém dotazu sedmý! den při mém dotazu, zda splátky repůjčky jsou vypočítány i včetně úročení oněch 100000,-Kč,
  přestože jsou blokovány a já/klient je stále ještě nemmohu použít na refinancování své jiné půjčky,
  odpověď zněla že je tomu tak.
  – Tedy za první týden čerpání repůjčky zaplatí klient, (100000,- /100 x 8,9% / 360 dní x 7 dní)
  => 173 Kč – aniž by o tom věděl !

  Z tohoto důvodu doporučuji proto než si od Equabanky půjčovat:
  – spíše investovat do jejich akcií => ty jsou zaručeně výnosné.

 3. Equau užívám od doby jejího příchodu na trh. S velkým nadšením jsem si založil účet a začal tuhle banku používat jako svou hlavní. Z počátku člověk s velkou laskavostí a téměř s radostí odpouštěl malé nedostatky a problémy – úplně první problém byl mini čip na kartě, který spousta terminálů prostě nenačetla. Karta vyměněna, OK. Potom se objevila poprvé dvakrát zaúčtovaná platba..přes infolinku rovněž vyřešeno. Opožděné převody, platby uvízlé v čekárně, nemožnost převést online peníze ze spořáku a naopak..
  Dobře, budiž, říkal jsem si..vychytají mouchy, zaplatí nováčkovskou daň..a vše bude ok. S nadšením jsem přivítal výběr z bankomatů gratis, úrok na spořáku byl nejvyšší ze všech, vklad složenkou zdarma..
  Jenže není všechno zlato, co se třpytí.Roky uplynuly, Equa už je tu několik let..a vše při starém. Různé problémy se neustále opakují, banka je neřeší, jejich dlouhé odstávky jsou na hovno..převody mezi bankou neprobíhají o víkendu okamžitě, i když Vám budou tvrdit že ano, v čekárně plateb mně zůstala trčet platba z trvalého příkazu, autorizační sms chodí pozdě a často vůbec..IB je celé nějaké pomalé.., na infolince sedí kachny které ví míň než nic..
  Equa může splnit požadavky klientů. Ovšem mít účet u nich je často adrenalinový zážitek. Musíte si vše neustále hlídat. I na banku zdarma docela opruz. Účet u nich si zatím ponechám..ale nebudu mít už E.B. jako hlavní banku. Stačilo. Dokud nezačnou naslouchat klientům a zpívat stále tu svou, tak to nebude cajk. Nikdy.

 4. Equa bank je nejhorší bankou s přístupem ke klientům. Jejich arogance a drzost nezná mezí. Osobní zkušenost s hypotékou: Manželé 27 a 29 let jedno dítě, průměrný plat cca 39 tisíc, náklady cca 15 tisíc, žádný úvěr,scooring na jedničku, nějaké pako nahoře evidentně nerozezná realitu. Půjčka neschválená a proč? Protože jsem žádal o 1/3 více než byl odhad nemovitosti jejich odborníkem. Zástava však měla hodnotu asi 2x vyšší tedy se jednalo o půjčku nějakých 65%. Banka která může být ráda za vše co klient požaduje s dovolením jim vše přinese až k samotné prdeli je ještě schopná odmítat klienta? Z čeho potom žije, když má vše skoro zdarma?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno