Zdeněk macura

Zdeněk MacuraVážené redakce,

Chci se co nejdřív vyjádřit k různým nesmyslům, které zaznívají z úst Ivety, abych eliminoval co nejvíc případné škody na nevyvážených článcích o mě, kde něco říká Iveta, ale já se k tomu nemohu vyjádřit.
– říká něco ve smyslu, že ji obtěžuji SMS zprávami, k tomu říkám, že za poslední měsíc jsem ji poslal tak 5-6 sms zpráv a dostal tak 3-4 odpovědi. Ten hlavní impuls ke psaní zpráv byl ten, že jsem se odzvěděl, že je strašena tím, že ji chci ublížit nebo že chodím kolem jejího baráku, nebo, že jsem v nějaké sektě. Tak jsem ji napsal, abych ji uklidnil, že to jsou nesmysly. Poslední zprávu jsem odeslal v ponděli dopoledne. Dále uvádím, že je velmi pravděpodobné, že dotyčný agresor sám si vymýšlí různé zprávy a posílá je ji pod jiným číslem a tak ji „nutí“ se bát. Toto jednání někdy agresoři domácího násilí dělají když už neví kudy kam. Už jsem se s tím setkal z vyprávění jedné ženy.
– co se týká údajného chození kolem jejího baráku. Za poslední rok jsem tam byl celkem tři krát. Dvakrát, že mě požádala ona sama a jednou mě požádala policie, abych ji vrátil věci. Dozvěděl jsem se, že dotyčný agresor dělá to, že si vymýšlí údajná svědectví o tom, jak mě někdo viděl a podobně. Například řekne: Dneska ráno v deset ho tam zase viděli, jak tam sedí na lavičce a podobně.
[hana-code-insert name=’strnky‘ /]
Tyhle věci jsem už nahlásil na policii jako jeden z prvků domácího násilí, kdy dotyčný agresor se takto snaží izolovat oběť od blízkých a známých. Nepochybuji, že podobné praktiky používá i vůči jiným lidem, jen já jsem jediný, kdo se ozývá veřejně.
Z psychologického hlediska vlastně to, co říká Iveta o mě, je to, co vlastně patří říct dotyčnému agresorovi. Připomínám, že během cesty mi opravdu někokrát říkala, že se ho chce zbavit. Jestli to teď říká veřejně o mě, znamená, že potvrzuje, že platí to, co mi říkala soukromě o něm.
PS: Jinak mě už ta celá kauza docela unavuje, nicméně musím zachraňovat zbytečné případné mediální škody.
Věřím, že se k celém věci budete stavět zodpovědně s přihlednutím na aspekty chování obětím domácího násilí, tady znovu připomínám pár příkladů, linků, důležitých k přečtení:
http://www.rosa-os.cz/domaci-nasili/myty-o-domacim-nasili/
http://www.stopnasili.cz/zeny/je-pravda-ze.html
http://www.magdalenium.cz/index.php?nid=4875&lid=cs&oid=643226
Přeji hezký den.
Ať se vám daří.
S pozdravem
Mgr. Zdeněk Macura
[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]
Dodatek : Ještě možná není na škodu poslechnout si jednu audio nahrávku z naší cesty po Itálii, kde je slyšet, jak se mě Iveta ve skutečnosti „bojí“.

Z toho je pro mě jasné, že když teď o mě říká, že se mě bojí, říká to prostě proto, že to tak musí říkat, ale nevěřím, že je to skutečné.

Nahrávka je v článku zde: http://www.super.cz/191165-exkluzivne-iveta-bartosova-potvrdila-ze-byla-s-macurou-na-dovolene-vyvratila-tak-lez-rychtare-o-unosu.html
Prosím, poslěchněte si tu audio nahrávku.
Děkuji
S pozdravem
Zdeněk Macura

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno