prenatální naenvazivní test

prenatální naenvazivní test

Láska a trvalý vztah jsou pevnými pilíři pro založení rodiny. Očekávaní malého človíčka s sebou přináší nejen pocity štěstí, ale i obavy o jeho zdraví. Moderní doba je plná inovací a těhotné ženy mají možnost precizního vyšetření pomocí prenatální diagnostiky. Díky této nadčasové metodě se mohou dozvědět nejen pohlaví plodu, ale i jeho možné vrozené vady. Některé z nich jsou neléčitelné, jiné potřebují 24 hodinovou odbornou péči. Každá žena má právo učinit rozhodnutí, které má jen dvě varianty a bude ji provázet zbytkem života.

Odpovědi na zvídavé otázky

Reprodukční medicína je i v České republice světová. Ani špičková lékařská péče nemůže ovlivnit vývojové vady nenarozeného drobečka. Početní změny chromozomů, které podávají rozuzlení pro krutou pravdu anebo radostnou zprávu, jsou zjišťovány nejmodernějším neinvazivním prenatálním testem. Pro všechny ženy, které chtějí mít jistotu, že jejich potomek netrpí vážnou vývojovou vadou, je určen právě neinvazivní prenatální test. Odhaluje nejčastější výskyt onemocnění, jako jsou Downův, Edwardsův, Patauův, Turnerův, Klinefelterův či Jacobsonův syndrom a trizonii chromozomu X. Zcela ojedinělý test rozpozná i jiné nepopsatelně závažné a neléčitelné vývojové vady.

Dozvědět se pravdu, ať už je jakákoli, znamená velký oddech

Spolehlivost prenatálního neinvazivního testu je téměř stoprocentní. Vychází z hodnot odebrané krve matky. Je vhodný pro ženy oplodněné běžnou i umělou cestou, proveditelný od 10. týdne těhotenství, a to i v případech očekávání dvojčátek se získanými informacemi o chromozómech 13, 18 a 21 zcela bez rizika potratu. K jeho podstoupení stačí názor lékaře a vzorek krve matky. Odměnou je odhalení pravdy. Reprodukční medicína je dnes natolik ohromující, proto by bylo dětinské jejich dovedností nevyužít.

Lidé se neumějí příliš obětovat

Prenatální neinvazivní test je určen pro všechny rodiče, kteří chtějí vychovávat krásné zdravé děti a netrápit se s bolestí a postižením svých potomků. Výsledek určující velmi smutnou zprávu je skličující. Věřit tomu, že všechno trápení jednou skončí, si musí oba rodiče neustále opakovat. Málokteří lidé umí vychovávat dítě trpící vývojovou vadou, a to v různých fázích postižení. Položit si otázku, zda se dokážu postarat o dítě, které nebude nikdy takové jako jiní veselí, chytří a úspěšní vrstevníci, je na snadě.

Člověk má k této problematice různý postoj

Prenatální neinvazivní test přináší pouze pravdu, na kterou je třeba se důkladně připravit. Jen pár kapek krve dělí zamilované páry od šťastného či neúprosného ortelu. Budoucnost si nemůžeme sami zcela přesně nalinkovat, ale nikdo nám nevezme radost z každého dne, který může být pro postiženého syna či dcerku posledním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno