zájezdy do Kanady

 

Představte si křišťálově čisté jezero, na jehož hladině se poklidně vlní odraz vysokých smrků a hor pokrytých sněhem. Příroda v celé své kráse nedotčená dnešním uspěchaným světem. Taková, jako kdyby byla právě vystřižená z ikonického časopisu o cestování. Tohle však není photoshop, tohle je Kanada. Země, která toho svým návštěvníkům nabízí spoustu. Od přírodních ikonických míst, až po rušná města se zajímavou architekturou a mladým historickým odkazem. Není náhoda, že zájezdy do Kanady jsou tak oblíbené a ročně do této země přijíždí tisíce turistů.

Může to být dobrodružná dovolená snů, poznávací zájezd po kanadských městech, anebo objevování kanadské kultury. Zajímavá místa jsou napříč celou Kanadou a tady jsou ty nejlepší z nich.

Národní park Jasper

Pokud byste se podívali na jakoukoli fotku jezera z národního parku Jasper, vystihovala by výše zmíněný popis. Tento park s rozlohou větší než deset tisíc kilometrů čtvereční, je v provincii Alberta a patří k největšímu parku ve Skalnatých horách. Ty jsou pohořím na západě Severní Ameriky. Jasper je na seznamu světového dědictví UNESCO a po návštěvě tohoto kouzelného místa určitě nebudete překvapeni proč. Je to místo plné průzračných jezer, horkých pramenů, vodopádů, několika ledovců a vysokých hor. Žije zde spoustu divokých zvířat jako medvědi, sobi a bobři.

Centrem parku je stejnojmenné město, které leží uprostřed údolí a za kterým se nachází lanovka, kterou je možné nechat se vyvézt na horu Whistler. Odtud se vám naskytne krásný výhled na město a park.

Niagarské vodopády

Ikonické místo, které zná snad každý na celém světě. Pokud máte v plánu výlet do Kanady, Niagarské vodopády byste při svém cestování neměli vynechat. Tyto tři vodopády leží částečně na kanadském a americkém území. Nejznámější z nich je Podkova, kterou protéká největší množství vody. Na kanadské straně je možnost vyzkoušet si Journey Behind the Falls (Cesta za vodopády), která vám umožní sjet výtahem na úroveň řeky a nahlédnout za padající masu vody do tunelů vytvořených ve skále.

V okolí vodopádů je velké množství dalších památek, které se vztahují především k britsko-americké válce. Například pevnosti Fort Erie a Fort George.

Capilano Suspension Brigde Park

Park, který všechna ostatní zajímavá místa ve Vancouveru hravě strčí do kapsy. Jedná se totiž o místo, které vás zavede stezkami až do korun stromů. Dřevěné lávky a můstky mezi stromy vám nabídnou pohled na kanadskou přírodu z úplně jiného úhlu. V tomto parku procházka není jen klidným odpočinkem, ale dobrodružným zážitkem, na který dlouho nezapomenete. Ikonický most zvaný Capilano Suspension Bridge visí ve výšce 70 metrů a svou délkou 137 metrů vás převede přes divokou řeku. Komu nedělají dobře výšky, tohle místo pro něho asi nebude to pravé ořechové, ale kdo má rád dobrodružství a adrenalin, měl by se tu rozhodně zastavit.

Kanadská města

Na opačné straně Kanady od města Vancouver leží několik větších kanadských měst jako Montreal, Toronto a Ottawa. Pokud vás místo přírody láká spíše poznávání kanadského životního stylu a městské kultury, půjčení auta v Kanadě vám usnadní přemisťování a návštěvu známých míst jak ve městě, tak i těch mimo v přírodě.

Jedním takovým přírodním místem blízko výše zmíněných měst je místo zvané Tisíc ostrovů. Toto souostroví má délku osmdesáti kilometrů a jako Niagarské vodopády má svou kanadskou a americkou část. Leží na řece svatého Vavřince a na ostrovech, které jsou různých velikostí a je jich až dva tisíce, můžete najít majáky, muzea a hrady.

Kanada je krásná severská exotická země, kterou by měl každý milovník přírody alespoň jednou za život navštívit. Jediné, co vám zbývá, je vyřídit eTA vízum a koupit letenky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno