motorkářské oblečení

 

Motorkářské oblečení se řídí řadou pravidel. Na jedné straně leží aktuální módní trendy, které samozřejmě existují i v oblasti moto oblečení. Na té druhé zase funkčnost, protože moto oblečení není jen na parádu.

Vybíráme vhodný materiál. Kůže, nebo textil?

Hned ze začátku se vrhneme na jednu z nejzapeklitějších otázek. Musíme říct, že na ni neexistuje jednoznačná odpověď, protože vše se odvíjí podle konkrétní situace. Oba materiály totiž mají své výhody a nevýhody a vždy záleží na konkrétním typu motorky i způsobu jízdy.

Kůže je zkrátka velice tradiční a po dlouhou dobu byli motorkáři oblečení do textilu dokonce i terčem posměchu. Kůže je známá tím, že přesně kopíruje postavu jezdce. To mu sice lehce brání ve volném pohybu, ale díky strečovým prvkům může o to pohodlněji provádět všechny pohyby potřebné pro jízdu. Jako další výhody můžeme označit větší odolnost kůže proti prodření i vyšší bezpečnost v případě pádu.

Praktické výhody textilu však také nejsou nezanedbatelné. Moderní textilní moto oblečení se totiž hodí prakticky do každého počasí a jakoukoliv roční dobu. V chladnějších dnech nebo při dešti jistě oceníte nepromokavost materiálu a možnost dokoupení vkládací termovložky a v letních měsících zase důmyslné systémy větrání. Vhodné je samozřejmě vyzkoušet moto oblečení, z obou materiálů a až poté se rozhodnout, které je právě pro vás lepší.

Jak se správně o moto oblečení starat?

Kožené oblečení je velmi náchylné k velkému znečištění jak z vnitřní, tak vnější strany. Důležité je zmínit, že kožené oblečení se rozhodně nepere, ale pouze čistí, a to pouze za použití speciálních přípravků k tomu určených. Druhou možností je vyčištění oblečení za pomocí vlažné vody a neparfemovaného mýdla. Neméně důležité je nechat očištěný oděv dostatečně vyschnout.

Textilní oblečení můžeme s klidem v duši prát v pračce, podle uvedeného návodu na cedulce. Pokud oblečení pereme v pračce, je nutné nejdřív vyndat všechny chrániče. Nedoporučuje se používat sušičku, která by mohla zničit funkčnost materiálu. Po úplném doschnutí je vhodné nanést impregnaci. Vhodné je koupit moto doplňky, jako jsou různé čistící gely nebo balzámy na kůži, které jsou k tomu přímo určené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Používám jak hadry kožené, tak textil a obojí má svoje. Třeba za deště oceňuju nepromokavou textilní bundu, když je hezky a jen tak si vyjedu na projížďku, beru koženou bundu. Daniel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno