podzimní jídelníček

Po milovaném létě přichází méně oblíbený podzim. Dokáže ohřát i ochladit. Právě v tomto ročním období bychom se měli připravit na studené zimní dny i noci. Lidské tělo se stane terčem chřipek, nachlazení, kašle a rýmy. Díky nepříjemně chladnému počasí bude méně imunní. Pestrá letní strava skládající se ze salátů, ovoce a zeleniny se stane nepopulární a hůře přístupnější. Raději se uchýlíme k hrnku čokolády, polévce anebo grogu.

České a exotické ovoce

Snad nejvíce dostupných vitamínů získáme z ovoce, ať už z tuzemských či tropických zahrad. Jakmile ze sklepů zmizí jablíčka či hrušky, na scénu přicházejí pomeranče, grepy, citrón, pomelo, mandarinky anebo banány. Populární jsou i fíky, datle, ananas, granátové jablko, kaki, kiwi, avokádo anebo mango. Všechny druhy ovoce obsahují cenný vitamín C, který zaručuje našemu organismu imunitu, svěžest a vitalitu. Čerpáme z něj energii. Odborníci tvrdí, že exotické ovoce ochlazuje, ale co bychom vlastně měli v zimě jíst?

Mléčné výrobky na podzimní jídelníček nepatří

Věděli jste, že je třeba vynechat na podzim pojídání jogurtů a mléčných výrobků? Zchlazují zažívání a zahleňují, nedělají dobře plicím, průduškám a tlustému střevu. Pokud tedy na podzim trpíte vlhkým kašlem a rýmou, vysaďte mléčné výrobky. Navíc také zhubnete nějaké to kilo, zbavíte se akné, rýmy i nachlazení.

Na podzim se začínáme mnohem více oblékat

Není divu, že je v sychravých podzimních dnech tělu zima. Je dobré začít cvičit a protahovat se. Ohřívat svůj organismus od samého jádra, zevnitř, je nejdůležitější. Vyzkoušejte teplé vařené obilí, jáhly, pohanku i rýži. Celý den popíjejte teplou vodu nejlépe s citrónem. Zelenina nám pomůže dostat do těla vitamíny, červená řepa, kedluben, zelí, ředkev, křen, cibule, česnek anebo dýně patří k nejvhodnějším. Čočka, hrách, fazole, cizrna či tofu vás dobře naladí. Zavařujte, sušte a budete šťastní. Jezte kvašenou zeleninu, ale i mořské řasy a semínka. Jen tak se na zimní nešváry připravíte nejlépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno