letište praha

letište praha

Piloti Českých aerolinií vyhlašují stávkovou pohotovost na podporu přijetí návrhu zprostředkovatele v rámci sporu o kolektivní smlouvu.

Dne 24. září 2014 bylo zahájeno kolektivní vyjednávání o nově kolektivní smlouvě pro nadcházející období. CZALPA předložila několik návrhů a aktivně jednala v průběhu následujících 8 měsíců. Po celou dobu, vrcholící dnešním dnem, nedošlo ke shodě obou partnerů sociálního dialogu.

Od 1. ledna 2015 je společnost ČSA, a.s. bez nové kolektivní smlouvy a situace ve vyjednávání dospěla až k řízení před zprostředkovatelem. Návrh zprostředkovatele představenstvo ČSA dne 21. 5. 2015 odmítlo.

„Zprostředkovatel, podle našeho názoru, představil kompromisní návrh, který je dobrým výchozím bodem k uzavření nové kolektivní smlouvy“.

Valná hromada Českého sdružení dopravních pilotů CZALPA, jako nejvyšší orgán sdružení, rozhodla na svém jednání dne 27. května 2015 o vyhlášení stávkové pohotovosti na podporu návrhu zprostředkovatele. Časově neomezená stávková pohotovost je vyhlášena od čtvrtka 28. května 2015 od 12 hod.

Kontakt:

České sdružení dopravních pilotů

e-mail: czalpa.csa@csa.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno