oktoberfest

oktoberfest

Nudu a chmury podzimních dní zaženete parádní relaxací na Oktoberfestu. Mnichovský pivní festival trvá neskutečných 16 dní a jeho konec bývá většinou první říjnovou neděli. Tato velkolepá oslava je nabita zábavou, záplavami piva, specialitami mistra kuchaře a doprovodným programem, jako je hudba a zpěv. Nejoblíbenějšími pokrmy jsou párky, klobásy, pečená kuřata a vepřové maso.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Festival Oktoberfest v číslech

Přeneste se do bavorského města a hýčkejte své smysly v pivní lázni. Právě na Oktoberfestu se vyprodukuje 30 procent piva bavorských pivovarů. Je neuvěřitelné, že právě za pouhých 14 dní se vypije toliko zlatavého moku. Festival je v obležení servírek, číšníků, kuchařů, kterých je na 12 000. Zavítat na Oktoberfest je nejlepší cesta k odreagování, zábavě a seznamování.

Zábava až do rána!

Svátek všech milovníků piva i pivovarů, který začíná výkřikem, naraženo, milují muži i ženy. Zrod největšího pivního festivalu světa se koná od roku 1872. Tereziánská louka, ohromný 64akrový areál, dokáže pobavit až šest milionů návštěvníků. Populární svátek si oblíbili především lidé z Bavorska, je jich téměř 70 procent. Ostatní návštěvníci pocházejí z Itálie a jiných evropských zemí. Tradiční milovník Oktoberfestu je oděn do bavorského klobouku s chomáčkem kozí srsti. Ničím neobvyklým není ani bavorský kroj.

Něco z historie Oktoberfestu

Kde se objevila myšlenka Oktoberfestu? V roce 1810 se ženil korunní princ Ludvík Bavorský. Za manželku pojal Terezu Saskou-Hildeburskou. Princ byl velmi šťasten. Na velkolepou oslavu pozval celý královský dvůr a město. Tato slavnost se konala od 12. do 17. října. Vše bylo zakončeno koňským dostihem. Zábava se opakovala i další roky, kvůli počasí byla ovšem posunuta na září.

Ochutnejte super atmosféru Oktoberfestu

Naplánujte si cestu do Mnichova na Oktoberfest. Cestujte na vlastní pěst anebo formou zájezdu. Velká sláva vypukne už 19. září. Ceny piva se budou pohybovat od 10 do 10, 40 EUR za jeden tuplák. Ceny piva se neustále zvyšují. Ani ceny nealkoholických nápojů nejsou zrovna přijatelné, litr limonády či vody buse stát od 8 do 8, 80 Eur.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno