via sms půjčky

 

Je to již téměř 10 let, co se koncept rychlých SMS půjček dostal i do České republiky. Do té doby bylo něco podobného nevídané – možnost půjčit si menší částku z pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy pobočky, a bavíc bez zbytečné administrativy. Na druhou stranu šlo o pořádně předražené produkty a lidé se kvůli nim dostávali do ještě větších finančních problémů. Postupem času se navíc do nebankovního segmentu nahrnuly tisíce poskytovatelů, z nichž drtivou většinu tvořili úvěroví predátoři, podvodníci a lichváři. Jak vypadá situace dnes?

Podvodníkům zatrhli tipec zákonodárci

Pokud jste o rychlé SMS půjčky delší dobu nežádali, případně s nimi nemáte žádné předchozí zkušenosti, pravděpodobně vám unikla podstatná novinka. Ačkoliv toho naši zákonodárci pro „běžné občany“ příliš mnoho nedělají, v prosinci loňského roku začal platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Podstatou legislativních změn bylo nastolení přísných pravidel pro poskytovatele úvěrů.

V praxi výrazně ubylo nebankovních společností a půjčky online nyní nabízí pouze prověřené subjekty s licencí od ČNB. Pro zájemce o rychlou finanční výpomoc to znamená jediné – nemusí se bát předražených produktů a netransparentních podmínek.

Půjčit si můžete i zdarma

Zájem o rychlé SMS půjčky neopadl i z jiného důvodu. Někteří poskytovatelé nabízí atraktivní akci „první půjčka zdarma“. Je určena novým klientům a spočívá v nulových poplatcích a úrocích. Půjčíte-li si jednorázově, nebude vás půjčka stát ani korunu navíc.

Na segment rychlých půjček mělo bohužel dopad také zvedání úrokových sazeb ze strany ČNB. Někteří poskytovatelé však stále nabízí úvěry za stejných podmínek. Například licencovaná Via SMS nezdražuje a poskytuje první půjčku zdarma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno