Karlštejn

Jen na dohled od Prahy se nachází doslova ráj. Chráněná krajinná oblast Český kras zve ke krásným procházkám podél Berounky i na výšlapy k jedinečným vyhlídkám. Dominantou celé oblasti je hrad Karlštejn, který nabízí několik prohlídkových okruhů nebo scénické prohlídky, naopak večery lze trávit v podhradí v letním kině a víkend završit návštěvou jeskyní nebo procházkou k poutnímu místu Svatý Jan pod Skalou. Co si vyberete?

Přírodní krásy jen pár kilometrů od Prahy

Západně od Prahy směrem k Berounu se rozprostírá Chráněná krajinná oblast Český kras, která je známá svými bohatými lesy, krasovými kaňony a skalními ochozy. Oblastí protéká řeka Berounka, kde je nepřeberně možností procházek a turistických výletů. Krajině dominuje středověký hrad Karlštejn, který vábí na historii, ale i romantiku dob dávno minulých, kdy rytíři bojovali v soubojích na koních o srdce krásných žen. Však také kdo by neznal známý muzikál Noc na Karlštejně!

Netradiční Karlštejn

Právě v duchu této veselohry můžete potěšit partnerku nebo manželku a strávit víkend nebo dny volna v romantickém hotelu Karlštejn, který je nedaleko hradu. Samotnou návštěvu hradu můžete zpestřit netradiční prohlídkou. Kromě klasických prohlídkových okruhů lze hrad navštívit v rámci prohlídky posvátných prostor večerního Karlštejna, večerního putování hradem Karlštejn s překvapením nebo nočních prohlídek Ať žije císař! aneb životem Karla IV. Vstupenky si lze zajistit předem online na stránkách hradu. A kam večer?

Výšlap a návštěva poutního místa

Večer můžete zakončit v ubytování na hotelu Karlštejn s posezením u skleničky dobrého vína na terase, ale letní večery jsou dlouhé, proto by jistě vaši ženu potěšilo promítání filmu v rámci Filmového léta v podhradí, kdy se po setmění promítají trháky v areálu úřadu městyse Karlštejn. Jak zakončit odpočinkový víkend ve dvou? Romantickou procházkou s výšlapem na vyhlídku Skála, odkud se otevře pohled na čarovnou obec Svatý Jan pod Skalou. Pro zajímavost právě touto obcí prochází i „Svatojakubská cesta“ vedoucí napříč Evropou, za návštěvu proto stojí místní poutní jeskyně sv. Ivana.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno