adrenalinové sporty

adrenalinové sporty

Milujete ten pocit, když vám v žilách koluje adrenalin? Nebojíte se jezdit rychle a jste pro každou novou zkušenost? Tak to pro vás máme pár tipů. Pokud se bojíte výšek, rovnou přestaňte číst, protože kdo se bojí, nesmí do lesa. A taky do jeskyní, na stromy a nad vodopády.
 

Horolezectví

Horolezectví je strašně široký pojem. Lézt si můžete po skalách jako tatínek Vaška v rodinné komedii Jak dostat tatínka do polepšovny, po osmitisícovkách jako náš horolezec Radek Jaroš, nebo po umělé stěně v interiéru. Vždy potřebujete jen kvalitní vybavení pro horolezce a v případě osmitisícovek i dobré oblečení, zásoby potravy a pár dalších věcí. V různých městech existují horolezecké kluby, ve kterých začínáte právě na stěně uvnitř budovy a postupně se učíte zdolávat těžší a těžší překážky. Z námi jmenovaných výškových adrenalinových sportů je horolezectví asi nejdostupnější pro každého.
 

Canyoning

Canyoing (vyslovuje se kaňonink) je takové horolezectví na vyšším levelu. Nelezete po skalách, ale v korytech horských řek a potoků. O to je to hezčí, když pod vámi šumí voda. Přesněji řečeno spíš bouří. Milovníci canyoningu si obvykle nevybírají malé a tiché říčky. V Česku je situace s tímto extrémním sportem dost složitá, protože tu žádný kaňon nemáme. Ale existuje tu canyoningová asociace a její členové vyjíždí za hranice – nejblíž je to do Alp. Vybavení na canyoning je podobné jako na horolezectví – lana, helmy, atd.
 

Speleologie

Dalo by se říci, že tu máme další odvětví horolezectví. Tentokrát to nebude nic pro klaustrofobiky, protože speleologie je o tom, že zkoumáte jeskyně. Vezmete si speciální speleo lana, pořádnou baterku a vydáte se do tmy. V Česku probíhají velké speleologické akce hlavně v Moravském krasu, a pokud chcete něco náročnějšího, zkuste zkoumat Hranický kras a tamní nejhlubší propasti v ČR.
 

Arboristika

Nakonec tu máme jednu adrenalinovou aktivitu, kterou pomůžete přírodě. Když vám řekneme, že mezi speciální vybavení pro arboristy by se dala počítat i pila a že arboristy máte možnost vidět na stromě, napadne vás to? Arborista se stará o stromy. Odřezává větve, které překáží, pomáhá nemocným stromům, váže koruny apod. Nepřijde vám na tom nic adrenalinového? Některé stromy jsou slušně vysoké.

A co vy? Troufli byste si na něco takového?

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno