nadzemní zapuštěné bazény

 

Bazény se za posledních několik let staly již naprosto běžnou součástí zahrad u rodinných domů. Bazén na zahradě už dávno není jen výsadou movitějších obyvatel, ale dovolit si ho může téměř každý. Velký vliv na tuto situaci má neustálý vývoj materiálů pro výrobu bazénů. Materiály jsou levnější, ale kvalitnější a mohou tak snižovat konečnou cenu. K nižším cenám přispívá i konkurenční boj mezi prodejci, kterých je v současnosti na trhu hned několik. Existují 2 základní druhy bazénů – nadzemní a zapuštěné. Jaká je charakteristika jednotlivých druhů a jaké jsou jejich výhody a nedokonalosti? Na to se zaměříme detailněji.

Začneme nadzemními bazény!

Nadzemní bazény jsou nejrozšířenějším druhem na trhu. Lze je najít nejen u specializovaných prodejců, ale i v hobby marketech a obchodních řetězcích. Jsou levné a dají se sehnat už od poměrně malých velikostí. Mohou být nafukovací nebo z tvrzeného plastu s hliníkovou konstrukcí. Výhodou nadzemních bazénů je jen minimální nutnost stavebních úprav. Jediné, co je zapotřebí, je rovný podklad bez ostrých předmětů. Na plochu, kde chcete bazén, je ideální navést vrstvu písku, přes kterou ještě položíte geotextílii. Vyrábí se v kulatých nebo oválných tvarech, ale jejich velikost a hloubka je omezena. Nafukovací bazény i nadzemní bazény z tvrzených plastů zvládnou udržet jen omezený tlak vody.

Zapuštěné bazény na velké zahrady

Zapuštěné bazény v zemi jsou ideální volbou na větší zahrady. Jejich rozměry prakticky nejsou nijak omezené. Existují 3 základní druhy-podle využitého materiálu na stěny. Prvním materiálem je plast, dále kov a vytvořit se dají i betonové bazény. Velikost i variabilita provedení jsou mnohem větší než u bazénů nadzemních. Vyšší je ale i jejich cena, ke které musíte ještě přičíst zemní práce. Ty jsou také poměrně velkou finanční položkou. Na druhou stranu jsou bazény zapuštěné v zemi mnohem odolnější a nejsou tak náchylné k poškození.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno