předvánoční půjčky

 

Vánoce jsou pro drtivou většinu českých rodin tím vůbec nejnáročnějším obdobím z celého roku. Nakupujeme dárky pro naše nejbližší, nejrůznější pochutiny na vánoční tabuli, sháníme tradiční symboly Vánoc a ve finále zjistíme, že se nám stejně jako předchozí rok z peněženek a bankovních kont vytratilo více prostředků, než jsme původně plánovali.

Za Vánoce utratíme zhruba deset tisíc korun

Podle aktuálních průzkumů utratíme za vánoce zhruba deset tisíc, což rozhodně není málo. Co když ale vaše peněženka zeje prázdnotou a vy nemáte dárky pro všechny vaše nejbližší? Pak se ke slovu dostávají půjčky, kterým nahrávají tradiční předvánoční akce bank. Jaké to jsou a jak je vybírat tak, abyste se co nejméně zadlužili? Přinášíme vám praktický předvánoční návod.

Uvědomte si pravou podstatu Vánoc

Spousta z nás si bohužel neuvědomuje, že tou pravou podstatou Vánoc nejsou pod hromadami jídla prohýbající se stoly a rozzářené stromečky, které jen tak tak vyčnívají z hromady dárků v pestrobarevných papírech. Ty opravdové Vánoce jsou přeci o příjemných setkání s nejbližšími, odpočinku a sdílení emocí i zážitků. To je potřeba si uvědomit ještě před tím, než propadnete vánočnímu šílenství, které vám ubírá nejen energii, ale zejména finanční prostředky, jenž po Vánocích často chybí.

Půjčovat si na Vánoce je nesmysl

Na Vánoce si podle průzkumů půjčuje každý desátý Čech. Zhruba každý třetí, který si vzal „vánoční půjčku“, se ale během jejího splácení dostane do problémů. Výjimkou nejsou ani případy, kdy vánoční půjčku splácíme na jaře či dokonce v létě následujícího roku. Pokud si říkáte, že letošní Vánoce prostě bez půjčky nezvládnete, důkladně si tento krok promyslete. V případě, že je půjčka doopravdy nezbytná, zaměřte se na její správný výběr a nebojte se využívat zajímavých předvánočních akcí, které si pro nás připravily banky i nebankovní společnosti.

Vybíráme vánoční půjčku

S předvánočními akcemi a nejrůznějšími druhy soutěží přichází jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Pojďme se společně podívat, co si na nás jednotliví poskytovatelé půjček připravili:

 • Bankovní půjčky: Požádáte-li o půjčku Raiffeisen bank, můžete těžit z bonusové sazby, která začíná na příjemných 4,9 %. Sjednání i vedení půjčky zde máte navíc zdarma a peníze obdržíte do 24 hodin od schválení. Zajímavé úroky nyní nabízí i Moneta Money Bank. Ta přichází s Expres půjčkou s garancí úroku na 6,9 % a RPSN od 7,1 %.
 • Nebankovní půjčky: Se zajímavou akcí přišla společnost Fair Credit. Pokud zde uzavřete smlouvu o spotřebitelském úvěru v termínu od prvního do patnáctého listopadu, automaticky se stáváte součástí slosování o ceny za 250 000 Kč. U PRONTO půjčky vás naopak odmění za včasné splácení. Pokud splatíte úvěr s předstihem, společnost vám odečte všechny doposud nezaplacené úroky.
 • Krátkodobé půjčky (tzv. mikropůjčky): Pokud vám stačí půjčka menšího rozsahu, pak nepřehlédněte akci společnosti CreditOn, která nabízí první půjčku zdarma až do výše 8 000 Kč. Dárek navíc získáte u společnosti Zaplo. Stačí se zde zaregistrovat a společnost vám obratem zašle oranžové trendy tričko.

Více nabídek od nebankovních poskytovatelů najdete na webu bezvamoney.cz a to konkrétně po kliknutí na tento odkaz.

Desatero zodpovědného půjčování závěrem

Aby se pro vás letos nestaly Vánoce likvidační, měli byste mít na paměti následující desatero:

 • Každou půjčku si dvakrát rozmyslete
 • Půjčujte si pouze na nezbytné věci
 • Pokud to alespoň trochu jde, půjčce na vánoční dárky se vyhýbejte
 • Důkladně porovnejte nabídku bankovních i nebankovních půjček
 • Půjčujte si pouze nezbytnou částku
 • Zapátrejte v internetových fórech a diskuzích
 • Ověřte termíny splatnosti
 • V případě problémů nestrkejte hlavu do písku
 • Vyhněte se předlužení
 • Nevytloukejte klín klínem

V případě závažnějších komplikací pak neváhejte požádat o pomoc finančního specialistu anebo poradnu při finanční tísni. Od věci není ani zohlednit možnost konsolidace či refinancování nevýhodných půjček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

 1. Možná je dobré si přečíst i tento článek hrubamzda.cz/magazin/detail/jak-rychleji-splatit-pujcky-78

  jak rychle ty půjčky splatit

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno