jídelní kout

Hodně lidí si myslí, že na jídelnu potřebují samostatnou místnost nebo velkou část obývacího pokoje. Jestli tento prostor máte, je to skvělé. Většina z nás ho ale nemá, a proto si musíme šikovně poradit a využít místo, které k dispozici máme. Malý jídelní kout postačí pro pár nebo malou rodinu a nepotřebujete hodně místa. Poradíme vám, jak na to.

Najděte nejlepší místo

V první řadě musíte vymyslet, kam jídelní kout umístíte. Uvidíte, že i v malé kuchyni můžete vytvořit zajímavý kousek místa, který bude pro stůl a pár židlí ideální. Pod stolek se hodí také koberec, který opticky odliší tuto část místnosti od jeho zbytku. Máte-li v kuchyni ostrůvek nebo bar, budete mít plánování a zařizování mnohem jednodušší.

Na čem budete sedět?

Do kuchyně se klasické jídelní židle nehodí, protože jsou příliš velké. Mnohem lepší bude pro jídelní koutek lavice. A pro bar nebo kuchyňský ostrůvek zase barové židle nebo stoličky. Myslete ale na to, kdo bude stůl používat. Jestli máte doma malé děti, budete mít výběr rozhodně složitější. Pro děti potřebujete:

  • stabilní stůl i sezení,
  • žádné barové židle nebo stoličky,
  • sezení vždy jen s opěradlem.

Se stolem si můžete poradit stejným způsobem. Skvělou možností je vybrat stolové nohy a k nim desku zvlášť. Díky tomu získáte jedinečný produkt, který se stylově i rozměry dokonale hodí do daného prostoru. Navíc budete mít doma kus nábytku, který nebude mít nikdo jiný. Nejlepšími materiály je kombinace kovu s dřevem, světlé odstíny a využití přirozeného světla.

Dekorace vám dodají osobitost i místo

Jídelní stůl rozhodně nemusí působit sterilně. Přidejte malou vázu s květinami, svíčku nebo misku s ovocem. Najednou bude koutek velmi svěží a vy v něm budete rádi sedávat. Využít ale můžete také kuchyňský drátěný program, díky kterému ušetříte místo ve skříňkách. Možná díky tomu získáte i více místa na stůl, protože nebudete potřebovat tolik skříněk v kuchyni.

 

Zdroj obrázku: MBLifestyle / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno