auto

Chystáte se koupit ojetý vůz? Při výběru byste se měli držet několika rad, které vám mohou ušetřit peníze i čas. Jak nejlépe vybrat ojetý vůz a na co všechno si dávat pozor? Čtěte dále a zjistíte zajímavé informace, jež vám pomohou s rozhodováním při koupi automobilu. Mnoho z nás se při koupi automobilu příliš nerozmýšlí, a pokud narazí na vůz, který ho zaujme, tak ho jednoduše koupí. Již krátce po oslavení nového přírůstku do rodiny se však mohou objevit nějaké ty potíže, jež nám mohou pěkně zkomplikovat život. Výběr automobilu se proto rozhodně nevyplatí podcenit. Měli bychom si zjistit dostatek informací a také si nechat automobil před koupí zkontrolovat.

Původ vozu: kde a jak ho zjistit?

V první řadě by nás měl zajímat původ vozu. I v současné době se bohužel mohou na trhu objevit automobily s nelegálním původem a od těch bychom měli dát ruce co nejdál. Druhou možností, která může být problematická, jsou vozy opravené po vážných dopravních nehodách. Nejlepší možností, jak zjistit historii vozidla, je prověřit si ji u například u společnosti CEBIA. Druhou možností je koupě vozu u autorizovaného prodejce, který vše prověří a zkontroluje za vás. Jistí si můžete být původem vozů, které se prodávají například v rámci programu ŠKODA PLUS.

Dále by nás měl zajímat technický průkaz. Naprosto ideální je porovnat údaje uvedené v technickém průkazu s daným automobilem. Ověřit bychom si měli i sériová čísla, tedy VIN apod.

Technický stav vozidla: co by nás mělo zajímat?

Dalším krokem by mělo být překontrolování technického stavu vozidla. Automobily, které jsou opravené po vážné dopravní nehodě, může poznat i oko laika. Stačí si jen detailně prohlédnout karoserii z vnější strany a hledat případné vady, kterými mohou být prohlubně, svařená místa či jiný typ či barva povrchového laku. Testovací jízda nám následně může odhalit nejrůznější skryté vady, takže je rozhodně doporučováno ji využít. V případě, že prodejce s testovací jízdou váhá, je možné předpokládat, že vůz skutečně nějaké vady má. Ochotný a solidní prodejce vám vady popíše již při představení vozidla.

Testovací jídla odhalí problémy

Při koupi ojetého vozidla je třeba počítat s tím, že vůz může mít nejlepší roky již za sebou. I z toho důvodu je vhodné technický stav prověřit. Zkušený řidič dokáže řadu problémů odhalit jen podle zvuku, který vůz vydává při startování, rozjezdu či brždění. Během testovací jízdy se vyplatí sledovat, zda vůz drží stopu nebo zda řízení „netáhne“ k jedné straně. Vůle v řízení může rovněž mnohé vypovědět. V žádném případě se neobávejte vyšší rychlosti či otáček, alespoň poznáte, zda motor a další nezbytné součástí fungují tak, jak by fungovat měly. Nezapomeňte ani otestování brzd.

Podle interiéru poznáte mnohé…

Vypadá vůz z vnější strany v pořádku, ale uvnitř to již tak slavné není? Možná je na čase zbystřit. Interiér vozidla může mnohé vypovědět o povaze předchozího majitele, a pokud je interiér velmi zanedbaný, můžeme v řadě případů předpokládat i zanedbání péče o vůz jako celek. Pokud je vnitřní prostor vozu výrazně špinavý nebo zničený, můžete také s majitelem jednat o případné slevě.

klíče od auta

Pokud se v automobilem nevyznáte, může se vyplatit pomoc další osoby

Řada obchodníků může těžit z neznalosti řidiče. Zkušený obchodník už podle několika otázek pozná, zda se daná osoba v automobilech vyzná či nikoli. A pokud vidí, že se v autech nevyznáte, může vám nabízet vůz, který není pro zkušené řidiče velikým lákadlem. Solidní prodejce vám rád veškeré případné závady popíše. Pokud si ale chcete být stoprocentně jistí, můžete na nákup vozu vyrazit se servisním pracovníkem, kterého si najmete na kontrolu vozu před koupí.

Financování ojetého vozu

Málokdo z nás si může dovolit pořídit nový automobil za hotové peníze. Pokud hledáte vhodné financování ojetých vozů, existuje samozřejmě mnoho různých společností, jež se financováním zabývají. Při výběru té nejvhodnější je dobré se zaměřit na nabízené služby i recenze klientů. Může se vám vyplatit například financování s programem ŠKODA Plus. Vozy, jež je možné tímto programem financovat, prošly přísným výběrem a musely splnit řadu náročných kritérií. A přesně také vozy naleznete například u AUTO OPAT. Nevěříte? Navštivte tohoto prodejce a můžete se přesvědčit na vlastní oči.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno