šperky
Zdroj: Kwangmoozaa / Shutterstock.com

Brilianty odjakživa patřily mezi symbol luxusu, bohatství a byly určitým vyjádřením pro společenský status nositele. Briliant je v ideálním případě diamant, který má briliantový brus. Často jsou však s briliantovým brusem prodávány také jiné drahé kameny. Pokud se ptáte, co to je ten briliantový brus, pak vězte, že se jedná o precizní kulatý brus, který dělá drahý kámen jedinečný. Vzniká tak skutečně vytříbený prémiový vzhled. Brilianty jsou často zvoleny jako drahé kameny na zásnubní prsteny.

Brilianty je třeba umět nosit

Ačkoliv jsou brilianty symbolem luxusu, neznamená to, že je musíte mít pouze při společensky významných událostech. Stačí umět odhadnout, kdy je vhodné zvolit jaký šperk. Mistrovské briliantové šperky dnes není problém koupit také prostřednictvím klenotnictví, které fungují na internetu. Díky internetovým cenám zjistíte, že briliant nemusí stát statisíce. Takový šperk si můžete vzít jak na večeři do lepší restaurace, tak vás může zdobit i při běžném nošení. Pro každodenní nošení je však vhodné zvolit spíše decentnější provedení. To vše lze ovlivnit z pohledu:

  • Množství osazených kamenů
  • Rozměrů kamenů

Je typické, že mnoho šperků bývá osazeno buď větším množstvím kamenů menších rozměrů, nebo naopak jedním či několika málo kameny, které mají větší velikost. Na běžné nošení se vyhněte příliš okázalým šperkům, které budou pravděpodobně působit nepatřičně. Šperky je nutné vybírat vždy s citem, protože méně znamená v mnoha případech více. Citlivě volte také materiál, ve kterém jsou drahé kameny osazeny, což bývá buď klasické žluté zlato, ale také zlato bílé nebo trendy růžové zlato.

Na svatbu ideál

K kaké příležitosti se hodí briliant více, než je právě ten nejdůležitější den v životě jednoho páru? Na zásnubní prsteny s briliantem se přitom můžete dívat dokonce jako na investici. Kromě toho, že vám přinesou potěšení a vzpomínky na nádherné chvíle, zároveň mohou být prostředkem uložení financí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Prsteny vůbec nenosím, z části mi prostě nesedí a taky i proto, že 2x denně trénuji a neunosila bych je. A teď přemýšlím, jak to naznačit příteli, se kterým jsme spolu dlouho a chceme se určitě vzít, tak aby to jasně pochopil. Nechci aby utrácel za prsten s briliantem, který neunosím. Snubní ano, na ten se teším, nějaký jednoduchý, co vydrží. Ale tedy ten zásnubní, nevím no. Káťa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno