led svítidla do ložnice

 

 … mimořádně oblíbená v mnoha domácnostech. A proč vlastně? Dozvíte se to v následujících řádcích.

Kde se LED vzaly?

Jejich historie je už poměrně dlouhá. Byť by se mohlo zdát, že jsou fenoménem ryze moderním. Princip elektroluminiscence objevil ovšem již na počátku 20. století britský inženýr Henry Joseph Round. K úplně první diodě však vedl ještě několikaletý výzkum.

Tu vůbec první světu představil sovětský vědec Oleg Vladimirovič Losev. Než ovšem novinka začala být běžně užívána, také to nějakou dobu trvalo. Vůbec prvním zařízením s touto diodou byla kalkulačka.

Jaké jsou výhody LED světel?

Především jejich dlouhá životnost. Ta se uvádí zhruba v rozsahu 10 000 až 50 000 hodin, což znamená 15 až 50 let. Pro vaši představu tak v porovnání s klasickými žárovkami vydrží déle v závislosti na typu třicetinásobně až stonásobně. Oproti nim mají i vyšší účinnost, tedy jinak řečeno, že vydávají mnohem více světla, a to až dvanáctinásobně.

LED svítidla můžete tím pádem použít nejen například do ložnice, ale také i tam, kde se svítí jen po krátkou dobu, to znamená třeba do koupelen. Časté rozsvěcení a zhasínání na ně žádný negativní vliv nemá. Současně mají v tomto směru ještě jednu výhodu: Na rozdíl od běžných úsporných, tedy správněji kompaktních, zářivek jim ani netrvá, než se naplno rozsvítí, jejich světelný výkon dosahuje ihned sta procent.

Tento typ je naprosto bezpečný, což oceníte v případě, že doma máte malé děti. Nevydávají teplo, takže nevadí, když na ně nejmenší sáhnou. V případě, že je ratolesti nebo domácí mazlíčci náhodou shodí, pravděpodobnost rozbití je poměrně malá.

Provoz takového svícení je energeticky nenáročný, tudíž ekonomický. Současně se vyznačují též mimořádnou šetrností vůči životnímu prostředí.

Dnes s nimi tak můžete nahradit už prakticky jakoukoli žárovku. Jen je zapotřebí vybrat vhodný typ patice. A jak poznáte opravdu kvalitní svítidlo, které vám bude sloužit tak dlouho, jak výrobce garantuje? Prvním vodítkem je rozhodně certifikát. A v neposlední řadě určitě nakupujte pouze u prověřených prodejců.

Interiori, to je záruka kvality i moderního designu  – http://interiori.cz/65-do-loznice

 

Bytový design se nám stal nejen povoláním, ale i láskou. Vybrali jsme pro vás proto pečlivě jen ty přední produkty na trhu, které zaručují maximální kvalitu i originální vzhled. Víme totiž, že svítidla jsou nejen praktickým, ale též estetickým doplňkem každého interiéru. S produkty špičkových výrobců vaše bydlení získá šarm a osobitost bez ohledu na to, který styl je zrovna vám blízký.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno