káva
Zdroj: Alena Ozerova / Shutterstock.com

Šálek kávy je často jednou z věcí, na kterou se po příchodu domů z práce těšíme nejvíce. Šálek tohoto lahodného nápoje je pro nás často jakousi formou relaxace a času, který můžeme při její konzumaci strávit například povídáním s rodinou. Dnes necháme stranou úvahy o tom, zda je káva pro náš organismus škodlivá, či naopak prospěšná, nebo kolik šálků kávy můžeme denně vypít. Zaměříme se na výběr kávy tak, abychom z jejího pití měli opravdu zážitek.

Co znamená čerstvá káva?

Asi není překvapivá informace, že na chuť kávy má kromě jejího druhu velmi výrazný vliv zejména její čerstvost a následně také způsob přípravy. Obecně platí to, že čerstvá káva voní a její chuť není ani hořká, ani kyselá. Baristé a odborníci věnující se kávě říkají, že nejlepší je káva přibližně tři až pět dní od upražení, poté začíná stárnout. Za čerstvou se všeobecně označuje káva první měsíc od upražení, poté začíná její vůně i chuť postupně slábnout. V dnešní době existuje několik možností, jak a kde kávu zakoupit.

Většina lidí kupuje kávu v supermarketu, kde je výhodou obvykle poměrně velký výběr různých značek kávy a také nižší cena. Bohužel u většiny káv je na obalu uvedeno pouze datum expirace, nikoli pražení. Z tohoto důvodu si tak nemůžete být jistí čerstvostí kávy a obecně platí, že skutečně čerstvou kávu v supermarketech nenajdete. Další možnost představuje internet, stačí do vyhledávače zadat káva prodej, a rázem se vám zobrazí mnoho e-shopů, které se na prodej kávy specializují. V případě internetových obchodů je vhodné přečíst si o daném obchodu co nejvíce recenzí od zákazníků, kteří si již kávu v e-shopu objednali, a také pokusit se zjistit, jakým způsobem je například káva do obchodu dodávána a skladována.

Proč vyzkoušet pražírnu kávy?

Kde je tedy nákup kávy nejvhodnější? V pražírně, neboť jen u ní si můžete být jisti datem pražení kávy. Kromě toho jsou na obalech často uvedeny i další informace o daném druhu kávy a jeho zpracování. Kávu si z pražírny můžete buď objednat, neboť mnoho pražíren má i svůj vlastní e-shop, například pražírna Enebica Coffee, nebo můžete zajít do obchodu, které některé pražírny provozují, a kávu zde zakoupit osobně. Možná budete překvapeni, že vaše oblíbená káva může chutnat úplně jinak, než ta zakoupená v supermarketu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno