termovize

Nezáleží na tom, jestli je myslivost vaším koníčkem nebo chcete jen v noci pozorovat divokou přírodu a její život. V každém případě se vám bude hodit přístroj, se kterým snadno uvidíte v noci. Termovizi můžete snadno připevnit na pušku, dalekohled nebo dokonce na chytrý telefon. Dnes se podíváme na to, jak si můžete vybrat nejlepší přístroj pro sebe.

Kdo může noční vidění využít?

Nejčastěji si tento přístroj pořizují myslivci a všichni, kdo chtějí v noci lovit zvěř. Není to ale jediná možnost. Využít ji mohou také policisté nebo jiné osoby při hledání osob a vyšetřování zločinů. Stejně tak si ji ale můžete zakoupit, když chcete s rodinou pozorovat a nahrávat noční život v lese. Použití jsou jednoduše různá. Výběr bude záviset ale také na tom, k čemu ji potřebujete.

Nejdůležitější parametry

Při výběru musíte myslet hned na několik věcí. Termokamera je velmi šikovný přístroj, který na fungování nepotřebuje světlo a pracuje na principu infračerveného záření, které není pro lidské oko viditelné. Co je při výběru nejdůležitější? Myslete hlavně na:

  • snadné použití,
  • výdrž baterie,
  • velikost displeje a rozlišení,
  • přesun záznamu a velikost paměťové karty.

Kvalita by vždy měla být na prvním místě

Bez ohledu na to, jak budete tento přístroj používat, měl by být kvalitní. Své peníze jistě nechcete vyhodit z okna. Jestli chcete vsadit na kvalitu i praktičnost, zvolte modely termovize Hikmicro. Požadovat byste měli mimo jiné také odolný materiál, který bude odolný vůči vodě, prachu i nárazům. Přístroj vám může snadno vypadnout z ruky a spadnout do louže, takže by na to měl být připravený.

Nejdůležitějším parametrem ovšem zůstává jednoduchost při použití. Když zaměřujete zvěř, nemáte rozhodně čas na složité nastavování zbraně nebo jejího příslušenství. Při výběru se nezapomeňte podívat, jestli je přístroj určen pro praváka nebo leváka, protože podle toho bude mít přizpůsobená tlačítka a hodně vám to ovládání usnadní.

 

Zdroj obrázku: Maximillian cabinet / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno