alu kola
Zdroj: Maxx-Studio / Shutterstock.com

Alu kola jsou oblíbená zejména pro svůj vzhled. Na první pohled totiž působí daleko lépe než ty s plechovým diskem. Mají ale i jiné výhody? A hodí se je použít na zimu nebo jsou spíše ideální letní variantou? A jakou další péči jim dopřát?

Výhody alu kol

Hliníková kola si získala oblibu již na konci 80. let. Lákala automobilové nadšence zejména svým moderním vzhledem. Ten je umožněn právě díky tomu, že se velmi dobře odlévají a dávají tak výrobcům možnosti být při výrobě disků kreativní. Disky z Al slitiny s vysokým podílem magnézia, se pyšní také tím, že jsou nesmírně lehké, což se projevuje zejména tím, že dochází ke zvýšení dynamiky jízdy. Oproti plechovým diskům se alu kola nedeformují při jízdě, takže jsou hodnoceny i jako odolnější a trvanlivější. Při přezouvání na zimu je výhodné to, že se dá vyměnit celé kolo včetně pneumatiky. Obvykle je tedy dobré vlastnit dvě sady kol, které se pokaždé na začátku sezóny vymění.

Jak o ně pečovat v zimě?

Na zimní údržbu se rozhodně hodí vybírat spíše kola s méně paprsky. Kola se vyplatí opatrně očistit vodou nebo speciálními přípravky podle toho, jaké konkrétní kolo vlastníte. Vyplatí se také zvolit plastové lemy blatníku, které budou kola lépe chránit před plískanicemi a blátem, kterého je v zimě všude spousta. Pokud se na kole vyskytnou oděrky, je vhodné ošetřit je speciálně určeným přípravkem.

Nemáte alu kola?

Pokud ještě tento typ kol nemáte, zkuste si na zimu koupit poklice, které vaše kola lépe ochrání před zimním počasím. Kolům totiž mohou škodit i posypové směsi, kterých je na silnici spousta a je zbytečné, aby snižovaly životnost vašich kol. Díky tomu budou vaše kola i po zimě v perfektní kondici a budete je moci klidně využít i v létě, jen s přezutými pneumatikami. Péči o kola není vhodné zanedbávat, protože se jedná o poměrně nákladnou investici a správně mířená péče může výrazně prodloužit jejich životnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno