domácí tablety do WC

 

Jednoduchý a rychlý návod jak vyrobit domácí čistící tablety do toaletní mísy rozhodně potěší nejednou hospodyňku. Po rozpuštění ve vodě začne kyselina citronová v tabletách reagovat se sodou a dochází k zapěnění. Složení tablety zabijí bakterie. Esenciální oleje v tablete navíc krásně provoní místnost. Výroba Vám opravdu zabere minimum času je levná, potěší a na nějakou dobu máte vystaráno chvíli.

Potřebujeme:

  • 1 a 1/3 hrnku jedlé sody
  • 1/2 hrnku kyseliny citronové
  • 30 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 30 kapek mátového esenciálního oleje
  • 30 kapek citronového esenciálního oleje

Postup k výrobě tablet do toalety:

V míse spolu smíchejte sodu a kyselinu. Esenciální oleje nakapejte do rozstřikovače a po trochách stříkejte do sody s kyselinou, přičemž musíte neustále míchat. Můžete využít i lahvičku od nosních kapek s rozstřikovačem, která je menší a lépe se s ní pracuje. 

tablety do wcSamotná směs má být vlhka. V případě, že by směs stále byla moc suchá, můžete přidat přes rozprašovač další esenciální olej, ale čím méně vlhkosti se do směsi při výrobě dostane, tím lépe. Musíte dbát na to aby směs nezačala reagovat proto vše musí být přes rozprašovač.

Vytvořenou směs napěchujte do silikonových formiček a nechce schnout přibližně 6 hodin. Můžete využít i jiné pomůcky např. tvořítka na led, skleničky, ale musíte je vyložit potravinářskou folií. Poté tablety opatrně vyklopte a uložte na suché místo. 

Tablety používejte vždy když bude potřeba. Celkem z této směsi uděláte více jak 20 tablet, samozřejmě záleží od velikosti forem. 

Vyčistíte a osvěžíte si svojí toaletu jednoduchým a účelným návodem.

Zdroj: mariasself.com

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno