jak skončit s kouřením
Foto: shutterstock.com
jak skončit s kouřením
Foto: shutterstock.com

Kouření je zlozvyk, se kterým není vůbec snadné přestat. Motivace by určitě byla, ať jde o partnera, děti, vlastní zdraví, úsporu financí a tak dále, ale típnutí poslední cigarety je nesmírně složitá záležitost, ke které je třeba opravdu silná vůle. Potřebujete radu, jak na to?

Tak například byste se měli vyhnout alkoholu a kávě, tedy pokud je to jen trochu možné. Ty totiž zvýší touhu po zapálení si, důležité je i dodržování pitného režimu (ideálně je řeč o vodě). Voda pomůže vyplavit z těla škodlivý nikotin a nakonec i potlačuje chuť na cigaretu, takže co byste ještě chtěli víc? Dva litry vody denně, čili obligátních osm sklenic, je základním stavebním kamenem pro zdravý život.

Snažte se také vyhýbat stresovým situacím, ve kterých by Vás mohlo nutkání otevřít krabičku snadno porazit. Zkuste naopak pravidelně cvičit, ať už jde o kolo, orbitrek nebo klasické aerobní cvičení. Posílíte si navíc plíce, které kouřením v minulosti hodně trpěly a je načase jim to trochu vynahradit. A samotné cvičení rovná se i dobrá nálada, možná i nějaké to kilo bude brzy dole…

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

A co zkusit třeba zhluboka dýchat pokaždé, když dostanete chuť na cigaretu? Tři minuty dýchání zhluboka Vás prostě přivede na jiné myšlenky a zhoubná touha po dávce nikotinu bude zažehnána.

Za cigaretu byste si měli najít i nějakou náhražku, abyste měli psychologický pocit, že o nic nepřicházíte. Mohou to být žvýkačky, ale také například čerstvé ovoce nebo jiná pochoutka. Neuškodí ani pár pistáciových oříšků nebo skořicová tyčinka.

A co takhle si kouření opravdu znechutit? Podívejte se na video, které nabízí drastické záběry – zčernalé plíce po třiceti letech kouření – a tak podobně. Napište si na malé papírové kartičky, že kouření škodí zdraví a rozneste si je po celé pracovně nebo si je dejte do kuchyně či obýváku. Fantazii se meze nekladou, hodně štěstí!

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno