vánoční večírek

 

Vánoční večírky mohou být někdy otravné, jindy si na nich užijete spoustu zábavy. Pokud váš zaměstnavatel tuto akci pořádá, rozhodně byste se tam měli alespoň na chvíli otočit. Určitě přijďte na čas a pokud se vás šéf zeptá, jak se daří, rozhodně poděkujte, a hlavně nikoho nepomlouvejte! Zajímají vás další rady, jak bez trapasu přežít večírek? Čtěte dál!

Pokud patříte mezi osoby, kterým není žádná zábava cizí, rádi se uvolníte a zapaříte s kamarády, měli byste vědět, že firemní večírek není to samé jako párty s kamarády. O vašich tanečních kreacích na stole nebo pěveckých výkonech se může ještě dlouho mluvit, a to ne ve zcela pozitivním slova smyslu. Zkrátka jezte do polosyta, pijte do polopita a ušetřete si trapas!

Základní pravidla pro večírek v pohodě

 

  • Zkontrolujte si, jaký dresscode je vyžadován. Určitě bude zmíněný v pozvánce, a pokud ne, můžete styl oblečení odvodit od místa, kde se večírek koná. Jiné oblečení bude vyžadovat klubová atmosféra a jiné zase špičkový hotel.
  • Rozhodně nechoďte pozdě! Na večírek je dobré se dostavit na čas, protože váš šéf nebo ředitel budete mít pravděpodobně proslov, pokud byste přišli později, dali byste mu tím najevo, že ho ignorujete.
  • Naučte se prokládat. Po každé skleničce alkoholu vypijte alespoň dvě deci vody nebo nealkoholického nápoje. Předejdete tak trapasům spojeným s opileckými výlevy.
  • Pokud pijete především červené víno, naučte se několik fíglů, jak ho odstranit z oblečení. Může se totiž stát, že vám víno ukápne na bílou košili. Na skvrnu ihned nasypte sůl, která pohltí vlhkost a částečně i červenou barvu, následně použijte minerálku, která se postará o uvolnění špíny z jednotlivých vláken. Abyste flek odstranili úplně, nezapomeňte doma na halenku nastříkat Jaso comfort na skvrny, nechat 10 minut působit a vyprat v pračce. Po skvrně nezůstane ani památka.
  • Nestůjte jen u stolu s rautem. Trochu se najezte už doma, ať nevypadáte jako hladovci, kteří přišli především proto, že se dnes podávají nápoje a jídlo zdarma. Nepůsobí to dobře a můžete se jednoduše stát předmětem klepů.
  • Je mastné jídlo dostatečně dobrý základ? Na firemním večírku se raději neřiďte pravidlem, že pořádně mastné jídlo je dobrý základ a že vám určitě při větší konzumaci alkoholu nebude špatně. Mastný základ je sice dobrá věc, ale před opileckými výlevy vás nezachrání.
  • Je dobré být upřímný, ale hlídat si tu správnou míru. Pokud se vás šéf zeptá, jak se vám daří a zda jste spokojen, vždy poděkujte za dotaz a odpovězte, že je všechno v pořádku. Rozhodně se nehodí, abyste pomlouvali svoje kolegy nebo řešili nespokojenost se svým platem.
  • Nabídky na tykání si dobře rozmyslete. Pokud vám jej nabízí někdo výš postavený a v totálně podnapilém stavu, raději to nechte až na příležitost, kdy bude střízlivý a tykání vám nabídne znovu.
  • Dejte si pozor na románky s kolegy. Může se stát, že se na večírku odehraje něco, co vás může v budoucnu omezovat v práci a vaší profesionalitě. Nebo se i přes signály neodehraje nic a vy se před kolegou budete už napořád cítit trapně!

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno