ceníky řemesel

 

Většina lidí tápe, jak vlastně takoví řemeslníci cenu práce počítají. Připravili jsme pro vás přehled prací čtyř řemeslníků. Ceny služeb se mění v závislosti na kraji, a proto si přečtěte tip, jak si udělat nejrychleji přehled.

 

Instalatér

instalatérJedním z nejčastěji poptávaných řemeslníků je instalatér. Není divu, když problém s potrubím, odpadem nebo kapajícím kohoutkem zná každá domácnost. Většina instalatérů má v ceníku uvedené kusy a délku použitého materiálu a samozřejmě hodiny. Délka použitého materiálu je uvedena jako mb, což znamená běžný metr.

Zedník

Kromě hodin naceňuje zedník svou práci dle rozsahu. To znamená, že jednotlivé činnosti, ať už zdění nebo omítání a podobně, rozděluje dle metrů čtverečních. Také záleží na tom, s jak velkým materiálem zedník pracuje. S menšími tvárnicemi samozřejmě postaví stěnu za delší dobu než s těmi většími.

Malíř pokojů

Malíři pokojů přepočítávají své služby v závislosti na metrech čtverečních. Také ale záleží na tom, jaké nástroje využijí a kde. Různé ceníky bývají například pro malování stropu válečkem nebo štětkou.

Elektrikář

Podle činností, které elektrikář vykoná, může být v ceníku jednotka od metrů čtverečních, přes počty kusů po běžný metr. Aby se dostal k rozvodům, musí samozřejmě část zdi vysekat. Proto v tomto případě využije v ceníku běžný metr. Naopak například osazení zásuvkami bude počítat dle kusů.

 

Tip: Jak si nejlépe ověřit tržní cenu a najít řemeslníka v okolí

Zkuste poptávkový systém Poptávej.cz. Funguje to tak, že na webových stránkách vyplníte poptávkový formulář. Vypíšete sem všechny detaily, které by měl řemeslník znát a klidně přidáte i fotografii. Celé vám to nezabere ani 5 minut. Pak už jen odešlete a čekáte na reakce přímo do vašeho emailu. Nabídku na míru vám zašlou řemeslníci z okolí. Vyberete si tu nejzajímavější a můžete hned domluvit termín.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno