celulitida

 

Téměř každá žena trpí celulitidou. Nepříjemně vzhlížející pomerančová kůže se objevuje skoro na všech ženských partiích. Vzniká v podkoží a vystupuje na povrch kůže. Vypadá jako malé hrbolky a důlky. Celulitida je pohromou starších i mladších štíhlých žen.

Pomerančová kůže umí potrápit

Bojíte se celulitidy? Udělejte si štípací test a hned budete vědět, zda trpíte pomerančovou kůží či ne. Prsty rukou stlačíte kůži na přední straně stehna. První stupeň se vyznačuje nepravidelnou kůží, druhý stupeň lze rozpoznat už vestoje, ale vleže se vše srovná. Dva zmiňované stupně celulitidy můžete postupně odstranit pravidelným cvičením.

Jak vzniká celulitida?

Málo pohybu, snížená funkce lymfatického systému, ale i hormonální změny v pubertě a těhotenství hrají pomerančové kůži do noty. Dalším příčinou výskytu celulitidy je nedostatečný pitný režim, stres, obezita, dlouhé stání, nevyvážená strava a v neposlední řadě sedavé zaměstnání! Jaká je nejlepší prevence? Dopřejte si manuální lymfatické masáže a komprese. Klíčem k odstranění celulitidy je cvičení a dostatečný příjem tekutin. Krásnou postavu zajistí pestrá strava a také zábaly či peeling.

Stravujte se super zdravě

Zařaďte do svého jídelníčku bylinné čaje, z kopřivy, pampelišky, černého rybízu anebo lipového květu. Zpevňují dokonale tkáně. Pomůže i šťáva z aloe vera, která aktivuje imunitní systém. Dodejte svému tělu kiwi, mango, ananas, cibuli, červenou řepu anebo vařenou mrkev a ředkvičky. Pamatujte na denní příjem tekutin, aspoň 2, 5l pramenité vody!

Cvičením k postavě snů

Sexy postava není zadarmo. Pusťte se do sportovních aktivit. Nejvíce pomáhá rychlá chůze anebo jízda na kole. Celulitidu zažene chůze do schodů anebo náročné výšlapy do kopců. Ideálním sportem je jízda na kolečkových bruslích, aerobick, fitbox, fit dance, jóga. Pomerančovou kůži nepostraší posilování.

Zdroj foto: shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno