výdejníky vody

 

To, že potřebujeme denně vypít přibližně 2 litry vody, jistě každý z nás ví. Otázka ale je, jestli to všichni skutečně děláme. Proč je to tolik důležité, jaké nepříjemnosti mohou plynout z nedostatku tekutin a jak si pomoci k tomu, abychom pili správné množství vody? Odpovědi na tyto otázky naleznete v tomto článku.

Jsme tvořeni z vody

Velká část našeho těla je tvořena z vody, která se podílí na všech důležitých životních pochodech. Bez vody bychom nemohli existovat.  Výdejníky vody tedy zajistí vodu kdykoliv a kdekoliv. Hodí se do kanceláře, ale i domů. A právě proto, že jsme tvořeni z vody, bychom k ní měli mít neustálý přístup. Nebraňme tedy svému tělu v tom, aby mohlo pracovat na plné obrátky. Pokud mu nedopřejeme dostatečné množství tekutin, má to negativní důsledky na funkci našeho organismu i na naše zdraví.

Když je vody nedostatek

Naše tělo se ve stavech dehydratace začne bránit. V praxi to znamená, že můžeme pociťovat bolesti hlavy, cítíme se unaveni, špatně se nám učí a celkově jsme daleko méně produktivní. Dlouhodobá dehydratace může však způsobit i zdravotní problémy. K nim patří především vylučovací a trávící problémy, dýchací potíže, oběhové komplikace, či třeba kožní problémy, způsobené špatnou detoxikací a překyselením organismu v důsledku nedostatečného příjmu tekutin. Pro spokojené zaměstnance nebo děti, které se potřebují učit do školy, je důležitý neustálý přísun pitné vody. Nejlépe pramenité. Uvidíte, že jakmile začnete více pít, budete se cítit o poznání lépe.

Pijte pravidelně v průběhu dne, i když nemáte pocit žízně.

Jak se donutit vypít tolik tekutin

Dostatečné množství vody vypijete v případě, že si z pití vytvoříte návyk. Tento návyk se dá získat tím, že si nejdříve určíte, že za den vypijete určité množství skleniček, popřípadě lahví. Když to dodržíte jednou, podruhé už to bude snadnější a potřetí už se z toho stane váš zvyk a vy sami se budete chtít napít. Předcházení žízni je účinná metoda hydratace, která vám zaručí maximálně funkční tělo, které je připravené na psychický nebo fyzický výkon. Výdejníky vody jsou skvělou možností, jak mít stálý přístup k chutné pitné vodě. A když budete dodržovat dostatečné množství vody a pít pramenitou vodu, můžete si občas dovolit i chutnou kávu z kvalitního kávovaru.

Zdroj foto: aquara.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno