Iveta bartošová

Iveta bartošováNejvětší mediální kauza posledních let má svou dohru. Dohru, kterou tisíce lidí odsuzuje, další tisíce zatracuje a určitě se najde i někdo, kdo tuto tragickou událost schvaluje. Iveta Bartošová se rozhodla ukončit svůj život skokem pod vlak ve své vesnici Uhříněves. Jako komáři hejno se vyrojilo kvantum lidí zatracujících bulvár s obviněním  z vraždy přímé či nepřímé. Zvláštní na celém faktu je i samotné obvinění Josefem Rychtářem. Člověkem který s ní žil  jak tvrdí miloval a tedy se měl jednoznačně postarat o její klid a pocit bezpečí. Tím člověkem, který se neštítil vystavovat Ivetu v jakémkoliv stavu před televizní obrazovky a být na každém záběru, který kdy televize vysílala. Tím člověkem, který sliboval léčení, který lhal o alkoholu, prášcích, který denně poskytoval různé náměty na články a ochotně pózoval právě bulváru. Tím člověkem, který byl u počátku všeho.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Nejde o samotný princip kdo Ivetu zabil či nezabil, jde o podstatu problému, který nikdo neřešil několik let. O podstatu stavu v jakém Iveta Bartošová byla a v jakém ji její mozek donutil vykonat tento dá se říct určitě pochopitelný čin. Iveta se hlavně a především zabila sama ze své vůle.  Ano bulvár psal o Ivetě, řešil kauzy  ale taky jako jediný ukazoval problém a apeloval na lidi v její blízkosti aby tento problém začal někdo řešit. Bulvár jako jediný pravdu ukazoval a nezatajoval. Naopak nejbližší lidé z okolí Ivety, právě ti lidé kteří dnes obviňují bulvár z jejího zabití, ji lhali. Lhali ve všem co jakkoliv souviselo s Ivetou, dávali falešné naděje, podsouvali nepravdy. Nalhávání a opěvováním Ivety, neuvědomením si stavu v jakém se nacházela, nepřipuštěním si problému který byl zřejmý a viditelný ji v podstatě donutili řešit věci jinak. 

Bulvární media jsou media jako každé jiné, jako hudební medium které píše o muzice, jako sportovní, které se snaží přinášet novinky ze světa sportu. Uvědomělý člověk si lehce vyselektuje směr svého zájmu a cíl který bude sledovat . Neuvědomělý nebo nerozhodný se spektrem nabídky potlouká a neřeší výběr jednoznačně. Jak , ale právě lidé blízcí Ivetě věděli co se v Bulváru píše? Podle čeho se snaží bulvár odsoudit? Jaké mají k tomu konkrétní důkazy? Odpověď je zcela jednoduchá. Protože se stali konzumenty bulváru a tedy nepřímo si žádali o psaní článků. Protože denně lačně vyhledávali článek o jejich idolu, který potom mohli svými gesty loajálnosti a neupřímnosti rozcupovat v komentářích. Ano vážení lidé z okolí Ivety, i vám se podařilo přispět k smrti Ivety Bartošové, i vy jste důsledek jejího napětí, stavu a dnes i smrti nejenom bulvár. 

Tragická komedie v Uhříněvsi má polovinu dějství za sebou. Smutnou dohru kterou nikdo nečekal, kterou nikdo Ivetě nepřál. Iveta už nebude viděná ve stavu totální bezmoci protože svůj výstup dohrála dokonce. Bohužel to pravé a největší představení se teprve začíná po její smrti. Její manžel dnes již vdovec Josef Rychtář, který se jak víme už tři roky nebrání zájmu televizních kamer to pěkně rozjel. Rozjel představení plné cynismu, neúcty k rodině, neúcty k Ivetě, komediální frašky i machovství vůči ostatním pozůstalým. Jeho egoistické chování a dokazování síly je pouhým zrníčkem k celkovému obrazu jak to mohlo vypadat v Uhříněvské nemovitosti. 

Na světlo vyplouvají údajné utrápené zprávy které Iveta odesílala se žádosti o pomoc, nalézají se videa se záběry kdy z Ivety Josef Rychtář, dělá nástroj své moci. Falšují a dopisují se data na posledních vzkazech Ivety, necitelně se zveřejňují byť jsou určené pro zcela jiného člověka. Komediální výstupy na kolejích s haldou novinářů za zády se nijak zásadně nemění z jeho předešlých výstupů které máme v neblahé paměti když Iveta byla nucená odejít do Itálie a s největší pravděpodobnosti tak utéct z místa kde ji asi nebylo dobře. Truchlení a pláč je stejný pouze ten záblesk v očích kdy si Rychtář uvědomuje snad svou výhru nebo prohru je zcela jiný. Sdělování vnukovi že už nemá babičku je tak trochu nepochopený výkon Josefa Rychtáře, evidentně si ne zcela uvědomuje, že matkou Jana Rychtáře a tedy babičkou je někdo jiný. Iveta byla pouze a jen manželkou Josefa Rychtáře. 

Poslední z vystoupení Josefa Rychtáře je totální ignorovaní rodiny Ivety Bartošové a jejich přání. Předvádí svou sílu a nadřazenost, kterou využíval pravděpodobně i někde jinde. Okázalý pohřeb ve velké síni Strašnického krematoria, který si nežádá jak matka Ivety tak její syn Artur nebo jeho otec Ladislav Štaidl mu nejspíše zabezpečí to poslední veliké vystoupení před kamerami. Chvilka pro jeho zbylých pět minut slávy právě nastala. Pohřbem Ivety v bílých šatech už nelze vrátit princeznu tam kde před třemi lety skončila a v jeho péči pokračovala zcela jiným směrem. Pompézním rozloučením už Josef Rychtář nesmyje ze sebe pochybení, nedokonalost a ani to, že nepomohl když měl a sliboval. Poslední rozloučení se zpěvačkou Ivetou Bartošovou  tak může být největší vystoupení jeho života, ale hlavně totální propadák posledního vystoupení Ivety. Rozloučení bez rodiny, bez nejbližších ale se zástupem slídilů, televizních kamer a lidí co se rádi přijdou podívat jestli Rychtář brečí dostatečně nebo jen trochu se určitě najde dost. Předpokladem je totiž že tak jednoduchý pohřeb to nebude a určitě ten klid Iveta nenajde ani v den pohřbu. Jeho hlad po slávě totiž ještě ani trochu nevyprchal.

Komedie v podání Josefa Rychtáře bude ještě nějaký pátek pokračovat zejména když si uvědomíme jeho postoj k dědictví. Pálením šatů se bude zbavovat něčeho co nepatří jen jemu ale ještě minimálně jednomu člověku, který si památku na mámu v jakékoliv formě určitě zaslouží.

jsme s IvetouV této chvíli bych ráda sdělila své největší a upřímné kondolenční vyznání a soustrast pro rodinu Ivety Bartošové a jejího syna. Pro tu rodinu, která je opravdovou. Tedy matku, sestru, bratra, p.Štaidla i Artura.

Pro pana Josefa Rychtáře v této chvíli nemůžu najít slova, myšlenky které se mi honí hlavou jsou v rozporu s citem a proto se zdržím jakékoliv soustrasti pro tohoto člověka.

Pro člověka, který Ivetu několik let držel ve stavu v jakém nakonec svůj život ukončila, který ji do života rozhodně štěstí nepřinesl bohužel nemám slov:-(

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Foto: facebook.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno