vinylová podlaha

Vinylové podlahy jsou v posledních letech stále populárnější volbou jak u novostaveb, tak pro rekonstrukce starších domů či bytů. Důvod je jednoduchý:  vinylová podlaha věrně napodobí dřevo i kámen, je odolná proti poškození, a velmi snadno se udržuje.

Vinyl se vyrábí z PVC, tedy z materiálu, který známe asi všichni. Ale na rozdíl od PVC linolea se neprodává v rolích, ale v jednotlivých dílech, tzv. lamelách. Vzhledem k menším rozměrům dodávaných částí je vinylová podlaha podstatně pevnější a tím i odolnější. Přitom je vinyl materiálem, který působí teple, příjemně a domácky, ale zároveň lépe pohlcuje hlukovou zátěž a řada variant je i voděodolných. Výborná je také kombinace podlahového topení s vinylovou podlahou jako finální pochozí vrstvou.

IVC Group

Nabídka značek vinylových podlah je u nás poměrně široká a patří do ní i podlahy IVC Spirit od belgického výrobce IVC Group. Tato společnost byla založena již v roce 1997 a vedle Belgie působí také v Lucembursku, Rusku a USA. V současnosti zaměstnává 1 600 zaměstnanců, kteří ročně vyrobí více než 180 milionů metrů čtverečních podlah. V roce 2015 se IVC Group stala součástí Mohawk Industries, světového lídra v oboru podlahových krytin s více než 130 letou tradicí. Vinylové podlahy IVC Spirit jsou tak vyráběny na základě vlastního vývoje a s respektem k nejnovějším trendům.

vinylová podlaha

Podlahy IVC Spirit

Vinylové podlahy IVC Spirit jsou dodávány ve dvou variantách, a to jako lepené a click. Podlahy IVC Spirit lepené mají tloušťku 2,25 mm s nášlapnou vrstvou silnou 0,3 mm. Dodávají se v lamelách dlouhých 988 a širokých 163 mm. Vinylová podlaha IVC Spirit Click je silnější, tloušťka je 4,5 mm. Nášlapná vrstva je stejná, tedy 0,3 mm. Lamely jsou u verze click větší, a to s délkou 1 316 mm a šířkou 191 mm.

Oba typy vinylových podlah IVC jsou vhodné pro obytné domy a byty. Při takovém využití na ně poskytuje výrobce záruku 12 let. Hodí se také pro instalaci podlahového topení a nepoškodí je ani kolečkové židle typu W. V obou konstrukčních variantách jsou k dispozici celkem čtyři dekory dubu, a to White Oak (bílý dub), Beige Oak (béžový dub), Brown Oak (hnědý dub) a Grey Oak (šedý dub).

Cenově jsou oba typy vinylových podlah IVC Spirit velmi výhodné. U lepených je cena bez DPH 380 korun za metr čtvereční, u varianty click 560 korun. Balení lepených podlah IVC Spirit obsahuje celkem 24 lamel, což odpovídá 3,87 m2 podlahové plochy. Balení click verze obsahuje 7 lamel (1,76 m2). Prohlédnout vzorky i zakoupit si vinylové podlahy IVC Spirit můžete v pobočkách firmy Supellex – Svět podlah s.r.o.

Více na : www.podlahy-spirit.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno