fotopast

 

Když je tma, lidské oči toho vidí jenom naprosté minimum. Po chvíli sice mohou rozeznávat různé obrysy, ale detailní rozeznání nezvládnou. To ale neznamená, že by se i během úplně tmy nedalo vidět, co se na konkrétním místě děje. Stačí jenom použít vhodnou techniku. O jakou se může jednat?

Fotopasti

Jde o zařízení, které je hojně používáno myslivci, stejně jako může být používáno i soukromými osobami. A to třeba k ochraně majetku. Tam, kde člověk nemůže být neustále a kde je velká tma, tam pomůžou fotopasti. Technika, která je unikátní tím, že když její senzor detekuje pohyb, automaticky se začnou pořizovat snímky. Ty se následně mohou ukládat na kartu, popřípadě mohou být odeslány na mobilní telefon. Při výběru hraje roli řada parametrů, jako je:

  • Rozlišení fotoaparátu
  • Počet pohybových senzorů
  • Nastavení parametrů fotografií

Termovize

Jdeme na zařízení číslo dvě, které je hodně využíváno třeba u policie, nebo u armády. Princip je poměrně jednoduchý. Jedná se o zařízení, které dokáže detekovat teplo a podle něho vykreslí konkrétní objekt. Výkonné termovize dokážou i v úplné tmě detekovat objekty i na velkou vzdálenost. I tady je všestrannost využití celkem velká. Třeba při hledání lidí, ale i různých zvířat v nepřístupném terénu. Kdo má větší teplotu než okolí, ten termovizi rozhodně neunikne.

Noční vidění

Tady se dostáváme k jasné klasice, kterou zná většina lidí. I tady platí, že dané řešení mohou využívat různé armádní či policejní složky, stejně jako využívají noční vidění i myslivci, nebo také milovníci přírody. Jde o zařízení unikátní v tom, že dokáže i v naprosté tmě zajistit dokonalý rozhled po okolí, Nejčastěji má noční vidění podobu klasického dalekohledu, stejně jako puškohledu. Ten se samozřejmě hodí tomu, kdo nechce jenom pozorovat, ale kdo v nočních hodinách vyráží do lesa na lov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno