půjčky

 

Vymoženosti dnešního světa neznají mezí. Můžeme si koupit spoustu skvělých věcí, od drobných doplňků do domácnosti až po nadrozměrný nábytek, bez toho, aniž bychom museli vytáhnout paty z domu. Dokonce i bankovní a nebankovní úvěry můžete vyřídit online s tím, že dorazí přímo na váš bankovní účet nebo vám je v hotovosti doručí speciální kurýr. Předtím, než o hotovostní půjčku zažádáte, byste si však měli udělat jasno v tom, co skutečně obnáší.

Vše má své světlé stránky…

Většina lidí se vrhne po hotovostní půjčce hlavně ve chvílích, kdy není času nazbyt. Jejich hlavní výhoda totiž spočívá v tom, že bývají vyřízené velice rychle – zpravidla do čtyřiadvaceti hodin od podání žádosti. Mimo to však spoustu času ušetříte také na tom, že nebudete muset přebíhat od jedné instituce k druhé, abyste zjistili všechny podmínky a následně produkty porovnali. Celou půjčku totiž vyřídíte přímo z domu s pomocí internetu.

Samozřejmě se počítá i s tím, že by vám něco nebylo tak úplně jasné. V takových případech vás navštíví zástupce poskytovatele půjčky přímo u vás doma a vše s vámi osobně vyřeší. Pro mnoho lidí bývají hotovostní půjčky lákavější také z toho důvodu, že k nim nepotřebují bankovní účet a dokonce ani nemusí uvádět účel své žádosti, přestože tímto způsobem mohou získat poměrně vysokou sumu peněz.

… ale i ty stinné!

Abyste se dozvěděli, jaké jsou výhody hotovostních půjček, nemusíte obvykle chodit daleko. Poskytovatelé se totiž vždy postarají o to, abyste je na jejich stránkách dobře našli. S čím už se ale moc nechlubí, jsou jejich nevýhody. Na jednu stranu si totiž takový úvěr můžete vyřídit velice snadno a rychle, ale na stranu druhou vás to samozřejmě bude něco stát – a ne zrovna málo!

Doručení kurýrem, návštěva zástupce i samotné vyřízení hotovostní půjčky má pochopitelně svou cenu, kterou nezaplatí nikdo jiný než vy. Projeví se především na poplatcích a tudíž i na celkové částce, kterou zaplatíte, takže počítejte s tím, že přeplatíte podstatně více než u jiných typů půjček. Pokud se tedy jedná jen o jednorázovou záležitost, zvažte spíše výhodnější produkty, jako je například první půjčka bez poplatku.

Další nevýhodou hotovostních půjček je jejich krátká doba splatnosti, a to i u vyšších částek. To znamená, že měsíční splátky bývají dost vysoké, a tak se plátci hradí poměrně těžko, obzvlášť pokud má nižší příjmy. Tím se dostáváme k další slabé stránce těchto úvěrů, a tou je bezpečnost. Dosáhnou na ni totiž i lidé, kteří mají z jakéhokoliv důvodu tendenci k neplacení – v důsledku pak celková částka mnohonásobně naroste a oni se začnou zamotávat do dluhové spirály.

Abyste se takovému nešťastnému konci úspěšně vyhli, raději svou situaci ještě několikrát přehodnoťte a podívejte se na ni z několika různých pohledů. Neměli byste hned sahat po hotovostní půjčce, protože pokud nemáte dostatečné prostředky a rezervy k tomu, abyste ji spláceli, mohla by vás její pomocná ruka stáhnout až k úplnému dnu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno