Františka Čížková

Nějak se nám nechce věřit, že i tak zásadní společenská událost jakou je volba prezidenta nevychází z rozumu ale ze šatníku. Volit prezidenta, je možné i podle oblečení. Každý normální člověk se snaží posoudit člověka podle toho co má v hlavě, podle myšlenek a názoru a dle toho si vybrat pro sebe nejvhodnějšího kandidáta. Ovšem asi tomu tak u všech občanů této republiky není. Františka Čížková, v současné době pobývající na na lůžku traumatologického oddělení Thomayerovy nemocnice z důvodu nehody, kdy jí v pondělí u metra Háje srazilo auto, si svého kandidáta vybrala podle šatníku. Věříme, že zranění, které si vyžádalo hospitalizaci, přinejmenším v oblasti hlavy není moc vážné.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Dáma která ohrnuje nosem nad každým, který si obleče něco, co se ji nelíbí a v deníku Blesk v rubrice módní policie, komentuje veškerý nevkus na naší scéně, se rozhodla pro kandidáta na prezidenta jen proto, že má „stylově čistý šatník a dobré boty“ Sdělila tak svůj názor veřejně  a všem svým fanouškům na sociální síti facebook,  příspěvkem ze čtvrtka. Opravdu se nám nechce věřit, že volíme podle profesionální deformace, nikoliv podle rozumu a srdce. Františka na svém profilu mimo jiné uvedla : „Tak se alespoň den před volbou na FB přiznám, že za nejlepšího kandidáta z možných považuji Karla Schwarzenberga. Je sice letitý, prý dosti spavý, ale má aristokratický původ, stylově čistý šatník, dobré boty, společenský kredit ve světě. Čtyři roky by to mohl na Hradě se ctí vydržet.

cizkova1

Jestli je tohle zásadní podmínkou pro dobrého prezidenta, tak se obávám, že tam může jít na 4 roky, kterýkoliv lump s miliónem v igelitce a značkovým ohozem. Opravdu se Schwarzenbergovi nedá upřít aristokratický původ, to je pravda, ale co má oblečení a dobré boty společné s křeslem prezidenta této republiky mi jasné moc není. Každý ví, že prezident bez ohledu na jeho šatník, má kolem sebe spoustu poradců, který mu v dané chvíli a pro danou příležitost radí, co si obléknout, co v žádném případě. V blízké minulosti máme v paměti pána prezidenta Havla, který si hlavu šatníkem nějak nelámal. Přesto jeho kalhoty, jsou snad nejslavnější, které se kdy na veřejnosti objevili. Pozná je každý a dovolím si tvrdit, že tomu není tak jen u nás.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Na dotaz Františky Čížkové, uvedený v tom samém příspěvku se budu snažit odpovědět za sebe: “ Mají snad lidé o hlavě státu jasno? Necítí potřebu komunikace o tom, kdo bude na Hradě? Kdo by tam podle nich měl být?.“ Já osobně doufám, že mají v hlavě minimálně o něco jasněji než autorka příspěvku. Že lidi nebudou volit pána Zemana jen proto, že má hezkou chaloupku na Vysočině a ten styl se jim líbí. Že nebudou volit pána Franze jen proto, že se jim líbí tetování, že nebudou volit kandidáty podle barvy vlasů, protože se jim líbí stříbrná. A nebudou volit jen pro vůni, žiletky, které používá, vestu, která je značková. Věřím, že nejsme národem hlupáků a volit budeme podle toho co předvedli, jak mluvili, co chtějí pro naše dobro udělat, jak nás budou prezentovat a hlavně podle rozumu. Volit prezidenta podle bot, je opravdu úlet hodný jen jediného člověka.

[hana-code-insert name=’etarget‘ /]

zdroje: facebook.com, veřejně dostupné zdroje.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno