jak tráví češi dovolenou?

jak tráví češi dovolenou?Léto a s ním i období dovolených je v plném proudu. Možností, kde a jak strávit letní dovolenou je v dnešní době bezpočet. Jen kdyby nemusel člověk koukat na peníze a další omezení. Jak, kde a s kým by si ale Češi představovali strávit svou vysněnou dovolenou? Aktuální průzkum slevového serveru Vykupto.cz ukázal, že Češi sní o dovolené plné relaxu a sladkého nic nedělání na pláži. Pozitivním zjištěním je fakt, že ve svých snech většinou počítají i se svými partnery. Naopak oprostit se od technologií Češi netouží. Chytrý telefon by si na svou dovolenou snů vzalo více než 60 % z nich.

Kdo se někdy neponořil do snů a nezatoužil po pohádkové dovolené v exotických krajinách na „konci světa“? Kdo by netoužil poznat neznámé krajiny a národy, a projezdit celý svět? Češi, alespoň podle aktuálního průzkumu slevového serveru Vykupto.cz, zas tak moc ne. Většina z nich totiž svou vysněnou dovolenou vidí úplně jinak.

Relax i poznání

Téměř třetina Čechů si svou vysněnou dovolenou představuje jako relax na pláži. Nejde sice o nic originálního, ale Češi tak jasně dávají najevo, že nejvíce touží po pořádném odpočinku. Poměrně hodně lidí však nezapře ani touhu za poznáním. Strávit svou dovolenou snů poznáváním přírodních krás by si přála pětina Čechů. Za poznáváním památek by nejraději vyrazilo 17 % lidí. Necelá desetina Čechů pak sní o odpočinkové dovolené ve wellness zařízeních nebo lázních. Po dovolené plné adrenalinových zážitků, vysokohorské turistiky nebo párty a večírků touží Češi ve svých představách pouze výjimečně.

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Mobily i ve snech

Přestože z hlediska náplně dovolené preferují Češi odpočinek, klid v podobě útěku od technologií je neláká. Chytrý telefon by si na svou vysněnou dovolenou vzalo 6 z 10 Čechů. Bez notebooku by se na ní obešlo sice více lidí, přes 40 % dotázaných by ho však stejně doma nenechalo. „Zdá se, že ani na své vysněné dovolené by Češi nechtěli přijít o spojení se světem a možnost podělit se o své zážitky s ostatními,“ říká k výsledkům průzkumu Tomáš Bátrla, spoluzakladatel slevového serveru Vykupto.cz.

Samota neláká

Pozitivním výsledkem průzkumu je fakt, že své zážitky a pocity nechtějí Češi sdílet pouze prostřednictvím technologií, ale také bezprostředně se svými blízkými. Svého partnera by chtělo mít po svém boku během dovolené snů 60 % Čechů. Pro 23 % z nich je pak nejhezčí vidina trávení dovolené se svými dětmi. 13 % dotázaných pak sní o dovolené v partě s kamarády. Naopak průzkum nepotvrdil, že by Češi měli zaječí úmysly. O dovolené s milenkou či milencem jich sní pouze 2 %.

Stačí týden

Střídmost své fantazie ukázali Češi při zodpovídání otázky na optimální délku své dovolené snů. 2/3 se jich totiž vyjádřily tak, že by jim i v případě žádných omezení stačil jeden týden. 20 % lidí by pak chtělo vyrazit alespoň na 14 dní. Snít o dovolené na měsíc či dokonce déle se odvažují pouze 4 % dotázaných. Naopak téměř každý desátý Čech se vyjádřil tak, že by pro něj byla dostačující i dovolená na pouhých pár dní.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]

Zdroj: TZ, foto:shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno