nové domy v Praze

Skoro o 4 000 lidí víc žilo v letošním prvním čtvrtletí v Praze v porovnání s koncem minulého roku. Do Prahy se totiž přistěhovalo o 3 847 lidí víc, než kolik se odstěhovalo. Roste proto zájem o bydlení v nových domech a bytech.
Zatímco loni se za celý rok odstěhovalo o 5 297 lidí víc, než se přistěhovalo, letos zřejmě bude situace opačná. Růst počtu obyvatel Prahy předpovídají i statistici a první letošní data jim dávají za pravdu. Pokud se budou jejich prognózy dál vyplňovat, za 20 let bude mít Praha 1,29 milionu obyvatel. Tedy o 46 tisíc víc než v současnosti.

nové domy stodůlky

[hana-code-insert name=’strnky‘ /]

Stále víc se do Prahy stěhují Češi

Na růstu obyvatel se podílejí cizinci a stále víc i Češi, kteří se do Prahy stěhují z jiných regionů České republiky. Právě nárůst Čechů v Praze je přitom novinkou. V prvním letošním čtvrtletí se jich přistěhovalo o 174 víc, než se jich odstěhovalo. V minulých letech byl trend naprosto opačný. V letech 2010 až 2014 se jich odstěhovalo celkem o 10 320 víc, než se přistěhovalo.
Díky stále většímu počtu obyvatel, kteří se do Prahy stěhují, roste zájem o nové domy a byty v Praze. Jen v prvním letošním čtvrtletí stoupla poptávka po bydlení v novostavbách v Praze o 10 %.

Rodiny hledají domy se zahradou

Nové větší bydlení stále častěji shánějí mladé rodiny s dětmi. Zpravidla přitom hledají bydlení, kde by měly otevřený prostor, ve kterém si mohou hrát děti. Zájem proto mají hlavně o rodinné domy se zahradou.
Ideální bydlení jim nabízejí nové rodinné domy z projektu Britská čtvrť v Praze 5 Stodůlkách. Domy a dvojdomky v dispozicích 4+kk a 5+kk nabízejí rodinám dost místa a potěší je i zahrádkou, kde si mohou hrát děti, nebo kde mohou třeba grilovat s přáteli.

nové domy Praha V okolí je navíc spousta zeleně a samozřejmostí je veškerá občanská vybavenost v okolí – od škol a školek přes restaurace, obchody a poštu až po lékaře. Podobné bydlení navíc najdete také v Praze 10 ve Štěrboholech, kde je na prodej je 5 rodinných domů 4+kk.

[hana-code-insert name=’seznam text‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno