dítě a sport

 

Podzim je spojen s nudnými dny. Deštivé počasí nepřeje náročným sportovním aktivitám na čerstvém vzduchu. Donutit děti k jakékoli aktivitě je zhola nemožné. Vysvětlete jim přínos pro zdraví a hlavně doporučte jistou formu zábavy. Nejmenší děti potěší procházka, u starších jedinců do 7 let začněte se spotem okamžitě. Právě tento věk je ideálním startem pro sportovní aktivity.

S jarem přijdou lepší možnosti

Ani na podzim sport nepodceňujte. Organizovaná činnost ve sportovních klubech naučí dítě oblíbené činnosti, poslušnosti a kázni. Není přesně dáno, kdy se sportem začít. Dítě musí pochopit pravidla hry a poslouchat trenéra. Jinak to nemá cenu. Položte si také otázku, zda jste schopni vodit svého potomka na tréninky pravidelně a včas. Jen tak mu půjdete příkladem.

Zralost pro sport

Myslíte, že nadešel správný čas pro sportovní aktivity vaší ratolesti? Jak poznat, kdy je dítě zralé a kdy má ještě čas? Sportování klade důraz na čas i připravenost. Nedodržování disciplíny a odmlouvání není dobrým znamením pro správný začátek. Mnozí rodiče si ovšem myslí, že osobnost trenéra dokáže divy. Někdy je tomu ovšem právě naopak. Týmovou hru je nutné dokonale pochopit a podřídit se pravidlům i zájmům celého družstva. Připravte dítě na novou povinnost. Snažte se skloubit školní povinnosti se sportovní činností na maximum.

Zájmové aktivity baví

Organizovaný sport se doporučuje od 8 let. V tomto věku by mělo být dítě zcela vyzrálé pochopit systém hry a podléhat pravidlům. Tenis, fotbal a hokej patří mezi žádané sportovní činnosti. Začněte klidně od 5 let. Basketbal anebo volejbal si žádá zralejší věk. S přibývajícími roky, okolo puberty, přestávají děti sportovat. Na povrch vyplouvají jiné zájmy, především počítač a televize. Tento druh zábavy nepřináší nic dobrého a dítě se správně nevyvíjí. Směrujte ho ke sportu nenuceně, avšak chytře domlouvejte.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno