sedačky
Sedačka na vysokých kovových nohách dodává místnosti na vzdušnosti. Sedačka Alta, JENA NÁBYTEK

Sedací souprava musí být pohodlná, abyste se v ní mohli s rodinou či s přáteli příjemně rozvalit a užívat si volného času. Důležitý je však i design, sedačka musí zapadnout do interiéru, rozzářit ho a zútulnit. Podívejte se, jaké jsou naše designové tipy, a pořiďte si sedačku snů.

První, co nás na sedací soupravě většinou zaujme, není pohodlnost a funkčnost, ale především její vzhled. Až poté zkoumáme, jestli je dostatečně pohodlná a splňuje všechny naše požadavky.  Velikost, čalounický materiál, úložný prostor, možnost rozkladu na lůžko…

Podle toho, jak velkorysý prostor pro vybavení našeho obývacího pokoje máme, volíme velikost sedačky. Do malého pokoje doporučujeme jednoduchou rovnou sedačku se dvěma či třemi sedáky, kterou doplníme křeslem či univerzálním taburetem, do středního pokoje praktickou rohovou sedací soupravu a pokud máme veliký prostor, nemusíme se bát robustní sedačky do písmene U.

Sedačky na vysokých nohách dodají prostoru vzdušnost

Trendem poslední doby jsou sedačky na vysokých nohách. Působí lehce, vzdušně, navozují pocit luxusu a hodí s téměř do každého interiéru. Jsou nejen elegantní, ale také praktické – snadno se pod ně dostanete s mopem či vysavačem.  

Protože trend sedaček na vysokých nohách se dynamicky rozvíjí, i tyto sedačky najdeme na trhu v různých variantách – kromě jednoduchých pohovek mohou také tvořit složitější sedačkové soustavy, splňující požadavky na spaní či nároky na úložný prostor.  

Ze skandinávských domácností až k nám

 
Sedačka na vysokých nohách působí minimalisticky a přitom velmi elegantně. Není divu, že se tento trend ze skandinávských domácností stále častěji dostává i do těch českých. Pro skandinávský styl je charakteristické spojení přírodních materiálů, jako je dřevo, sklo či kámen a jednotného barevného pojetí celého prostoru.

Použití světlých či pastelových tónů, důraz na promyšlené rozmístění minima dekorací a sladění kontrastů dávají tomuto stylu na originalitě a příjemnosti. A to platí i u sedacích souprav. Typickým prvkem sedaček skandinávského stylu jsou právě nožičky. Nožky sedačky zde nejsou jen konstrukčním prvkem, ale dodávají sedačce na osobitosti a jedinečnosti. Taková sedačka se stává prvkem, který udává tón celému prostoru.  

sedačky
Trendy sedačka Avesta ve skandinávském stylu má originálně tvarované, dřevěné nožky. JENA NÁBYTEK

Kovové nebo dřevěné nožky?

Nohy sedačky mohou být dřevěné, či kovové. U kovových nožek mohou designéři popustit uzdu své fantazii a nožičky originálně vytvarovat, pohrát si s tloušťkou i patinou. Sedačka s kovovými nožkami se bude skvěle vyjímat v moderních prostorách se surovou, betonovou úpravou stěn či podlah.

Tmavé nožky sedačky volíme do místností, kterým vévodí cihla a naopak nožičky ze světlého dřeva krásně doplní sedačku v prostoru s jednotnou, především světlou výmalbou. Háčkovaný či pletený pléd ledabyle pohozený na sedáku a pohodlné polštářky doslova vybízejí k příjemnému posezení a odpočinku. A tuto náladu si ze Skandinávie přinášíme i k nám. 

Trend, který se neokouká

Vytvořme z naší sedačky perlu obýváku, která bude hrát nejen odpočinkovou, ale i designovou roli. Toužíme-li po vytvoření vzdušného dojmu našeho obývacího pokoje – sedačka na vysokých nohách je tím pravým řešením.

sedačka
Vysoké dřevěné nožky dodají vašemu interiéru šmrnc. Sedačka Avanti, JENA NÁBYTEK

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno