diamanty

Diamanty jsou věčné. Toto známé úsloví bezpochyby stále platí. A stejně tak je stále pravdivé i to, že diamanty jsou vůbec tím nejkrásnějším dárkem pro každou ženu. Která by také pohrdla blyštivým kamínkem? Jenže koupit správné skvostné diamantové náušnice nebo prsten je náročné. Podle čeho vybírat, aby šlo nejen o krásný dárek, ale také skvělou investici?

Na velikosti záleží

Sice ani ten nejmenší diamant není levná záležitost, ale samozřejmě platí, že čím větší, tím lepší. Nenechte se ale zlákat velikostí, vždy se především zajímejte o certifikaci. Jen certifikát totiž může osvědčit, že se skutečně jedná o pravý diamant, odkud pochází a jakou má velikost. Na kameny bez certifikátu můžete klidně zapomenout, protože takové šperky jsou prakticky bezcenné a na trhu je pak budete prodávat je velmi obtížně. Obvykle jde o mezinárodní certifikáty, které vydávají celosvětově známé a uznávané laboratoře.

Dejte šanci barvám

Barevné diamanty jsou extrémně vzácné, proto pokud narazíte na nějaké kameny růžové, modré, zelené nebo červené, je to rozhodně dobrá koupě, která se vyplatí. Je však jasné, že za tak vzácný kousek si připlatíte, a proto určitě neuděláte chybu, pokud se rozhodnete pro bílý diamant, ale vysoké kvality.

Usazení kamene

Ujistěte se především, že je kámen velmi poctivě usazený, aby náhodou nevypadl. Elegantní diamantové náramky bývají osázeny poměrně bohatě, ale malými kamínky, které skutečně mohou mít tendenci vypadávat. To je ale rozhodně nechtěné, protože v daném případě by šlo klidně i o několikatisícovou ztrátu.

Jak dlouho diamanty držet?

Diamanty rostou na ceně, ale pravdou je, že pokud se dostanete do situace, kdy cena stoupne na hodnotu, která je pro vás zajímavá, není možná na co čekat. Pokud nejde vyloženě o starožitný šperk, jeho cena se během pár let tolik nezmění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno