čiperkové

Mají několikamilionová zhlédnutí videoklipů na youtube, v době bezcovidové vyprodané sály a po vystoupení se na ně čekaly hodinové fronty. Nejedná se o žádnou popovou kapelu, jak by se mohlo zdát, ale o dětskou hudební skupinu Čiperkové, jejichž klip Vosy patří k nejsledovanějším českým hudebním klipům vůbec (má téměř 40 milionů zhlédnutí).

Pandemie se ale znatelně dotkla i tvůrců tohoto úspěšně rozjetého projektu, protože za dětskou kapelou stojí pochopitelně dospělí. Ti jsou nyní skoro rok bez práce, přesto stále dál pokračují v tvorbě pro děti a připravují se na dobu, kdy zas budou moct rozzářit oči dětského publika. Právě dokončují pohádkový zpěvník Čiperkové – Frčíme dál. Ten bude obsahovat 8 pohádek, 20 písniček z čiperkovského repertoáru včetně not, fotky Čiperků a krásné ilustrace z dílny Lenky Petráčkové.

čiperkové

“Kromě pobavení mají pohádky za cíl něco děti i naučit. Například přestat se bát strašidel, školky a nebo zubaře. Naučit se pár písmenek, barviček, počítat, uklidit si pokojíček a netláskat se sladkostmi,” vysvětluje autorka pohádek Simona Votyová. Hudebník Jiří Vopava, který vymyslel většinu písniček dodává, že pohádkový zpěvník by měl vyjít v polovině května, aby ho děti dostaly jako dárek na Den dětí.

Aby se ovšem knížku podařilo vydat, vybírají tvůrci na její tisk na crowdfundingové platformě Hithit. “Na Hithitu si můžete knížku předplatit a dostanete ji i s podpisy Čiperků, kromě toho máme pro přispěvatele spoustu dalších zajímavých odměn jako například online pozdrav od Čiperků nebo vouchery na vystoupení, které budou platit i další rok,” říká autorka. “Je to smutné, ale bez pomoci přispěvovatelů se tentokrát bohužel neobejdeme,” dodává Vopava.

Předplacením si zpěvníku a nebo zakoupením jiné odměny, pomůžete nejen s vydáním knížky, ale podpoříte práci celého týmu, který rozdává radost dětem prostřednictvím Čiperků už sedm let. Kromě toho je zpěvník skvělým tipem na dárek pro nejmenší ke Dni dětí.

O čem zpěvník Čiperkové – Frčíme dál bude?

Čiperkové s písničkou na rtech zažívají spoustu dobrodružství. To se rozumí, že zpívat a vyprávět budou i na stránkách tohoto pohádkového zpěvníku. Dozvíte se, jak potkali vyděšené strašidlo, honili rozutíkaná písmenka a bojovali s hromem Buřinou. Také vám prozradí, že se opičce Ole do tlamičky nastěhoval Kazizubka, vosičkám odnesl skřítek Nepořádník hračky, berušce Alušce se nechtělo do školky, kytička Jasmínka přebarvovala žluté nebe, Sluníčko počítalo obláčkové ovečky a potrestalo ulhanou princeznu.

Po povídání si můžete společně zazpívat písničky Čiperků.

Podpořte Čiperky na HitHit


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno