chia semínka

 

Chia semínka se řadí mezi tzv. superpotraviny, a to díky svým blahodárným účinkům na lidský organismus. Jsou oblíbená zejména příznivci zdravého životního stylu. Jedná se o semínka rostliny šalvěje hispánské, která pochází z Jižní Ameriky. Chia semínka byla známá Mayům, Aztékům i Inkům a pro jejich skvělé vlastnosti si jich velmi cenili.

Semínka obsahují mnoho minerálů a vitamínů, které jsou potřebné pro náš organismus. Najdete v nich velké množství vlákniny a omega 3 mastných kyselin. Podporují imunitu, metabolismus a působí jako silný antioxidant. Mají hydratační účinky a pomáhají snižovat množství nezdravého cholesterolu v těle. Jsou významným zdrojem energie a pomáhají s regenerací.

Hodí se téměř pro každého, známé jsou především mezi sportovci a lidmi, kteří vyznávají zdravý životní styl. Chia semínka mohou konzumovat lidé s alergií na lepek a dokonce i diabetici.

Chia semínka byste neměli používat v případě, že máte nízký krevní tlak a užíváte přípravky na ředění krve (zejména Warfarin). Případně to konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Jak používat chia semínka

Chia semínka mají skvělou schopnost, dokáží na sebe vázat kapalinu, takže při styku s ní bobtnají. Díky této vlastnosti vás zasytí a hodí se do redukčních diet. Chia semínka můžete užívat každý den, doporučená denní dávka je 15 g (2 lžíce). Semínka jsou téměř bez chuti, někteří ovšem mohou po rozkousnutí cítit jemné oříškové aroma. Hodí se do jakéhokoliv jídla. Oblíbené jsou zejména při přípravě smoothies, ovesných kaší či salátů. Chia semínka můžete přidat do jogurtu a jakéhokoliv jídla. Před konzumací je nemusíte nijak upravovat, dají se jíst, tak jak jsou.

Semínka jsou k dostání v běžných zdravých výživách, zakoupit je můžete i v některých supermarketech. Na dražší balení většinou narazíte v lékárně. Nejvýhodněji vychází chia semínka na internetu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář

  1. Superpotravinou se označují protože neobsahují jen jednu či dvě zdraví prospěšné látky, ale celý komplex, který téměř pokrývá všechny potřeby. I když to jen těžko bude náhrada pestré stravy, tak je možné s nimi výrazně obohatit jídelníček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno