vyhlídkové lety
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pokud jste jako malí snili o tom, že jednoho krásného dne usednete do kokpitu letadla v roli pilota, ale nakonec jste od tohoto záměru upustili, stále máte čas vše napravit. Splníte-li několik základních podmínek, jako jsou zdravotní způsobilost 2. třídy a dosažení věku 17 let v době konání závěrečné zkoušky, můžete se přihlásit do letecké školy a… váš sen se stane realitou. A jak přesně letecký kurz pro kategorii PPL(A) probíhá? Zeptali jsme se odborníků z Blue Sky Service.

Jaké letadlo lze pilotovat s PPL(A)

Průkaz soukromého pilota opravňuje k pilotování jednomotorových pístových letounů pro soukromé účely. Po absolvování závěrečných zkoušek dostanete průkaz, který platí v České republice a všech ostatních zemích EU. Na palubu letadla můžete vzít i další osoby, ale létat smíte pouze přes den, a to za příznivého počasí. Škola létání však nabízí také rozšiřující kvalifikaci NIGHT(A) opravňující k létání v noci bez ohledu na roční období.

Letecký kurz PPL(A) můžete považovat za jakýsi odrazový můstek a postupem času získat další kvalifikace, které jsou zapotřebí pro kariéru profesionálního pilota.

Jak dlouho výcvik trvá?

Zájemci o pilotní průkaz musí absolvovat celkem 45 letových hodin, v rámci kterých je zkušený instruktor naučí vše, co je zapotřebí k pilotování letadla. Během výcviku se budete samozřejmě zabývat také řešením nestandardních situací.

První 3 až 4 sezení se nesou v duchu seznámení s letounem, pozemním přípravám a výuce základní teorie. Postupně se přechází do praxe a výuka zbylé teorie obvykle probíhá samostudiem. Jakékoliv nejasnosti se konzultují s instruktorem.

Letecká škola Blue Sky Service sází na individuální přístup a vždy se snaží harmonogram přizpůsobit časovým možnostem klientů. Nedílnou součástí nabídky jsou také vyhlídkové lety, jejichž absolvování vám může usnadnit rozhodování ohledně pilotního kurzu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno