Soužití v bytových domech je někdy skutečně náročné. A to nejen s ohledem na vzájemné vztahy, ale především na hluk, který se přirozeně produkuje a bohužel se často konstrukcí nese třeba i do celého domu. I když jsou sice pevně daná pravidla pro noční klid, hluk vás může obtěžovat skutečně kdykoliv a kdekoliv. Pak je na čase začít přemýšlet o tom, jak by se dal váš byt odhlučnit a zamezit nepříjemným následkům hluku ve vaší domácnosti.

Chcete izolovat? Pak jedině všude

I když vás třeba trápí jen hluk od sousedů nad vámi, rozhodně to neznamená, že by stačilo odhlučnit strop a máte vyhráno. Kompaktní materiály totiž vedou zvuk ještě lépe než samotný vzduch, takže byste hluk slyšeli skoro stejně. Pokud tedy chcete byt odhlučnit, je třeba to udělat skutečně pořádně a všude. Ani tak ale nemusíte mít pokoj. Zvuk výborně vedou také inženýrské sítě, tedy ústřední topení nebo stoupačky. Nicméně je dobrá šance, že správně provedená izolace vám uleví až o 70 %, což rozhodně není málo. Stejný postup je pak třeba volit také v případě odhlučnění technických prostor.

Zvládnete to sami?

Rozhodně ne. Skončí to tak, že spotřebujete spoustu drahého materiálu a příliš si nepomůžete. Je třeba zaplatit si služby profesionálů, byť nebývají zrovna levné. Podomácku vyrobené odhlučnění rozhodně ani nezkoušejte. Plata od vajec se hodí maximálně jako estetický prvek do hudebních zkušeben, ale doma vám nepomohou.

V domácnosti nejčastěji potřebujete akustické desky. Nabízí se různé materiály, tvary i velikosti. A od toho je zde právě profesionální firma, aby vám pomohla vybrat to nejlepší pro vás. Je třeba vše pečlivě přeměřit a vybrat ideální řešení, které bude schopné zmírnit hluk přímo ve vašich prostorech. Někdy se využívá i akustická pěna nebo jiné postupy. Záleží vždy na tom, jak je váš dům postaven a jaké materiály nejvíce nesou zvukovou zátěž. Investice je to sice větší, ale z dlouhodobého hlediska se bezpochyby vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno